Országos sport
Sárgában úszott a hódmezõvásárhelyi uszoda
Sárgában úszott a hódmezõvásárhelyi uszoda: a Jövõ Bajnokai program elsõ negyedévét záró régiós verseny csaknem száz résztvevõje pompázott a 2021-es vb színvilágát idézõ egyenszerelésben. ...
14:41
Ukrán válság - Az oroszok hajók elsüllyesztésével foglyul ejtették az ukrán flotta egy részét
14:40
Ukrán válság - Orosz lap: Viktor Janukovicsot állítólag infarktussal kórházban kezelik
14:38
Versenyuszoda épül Gödöllõn
14:36
Ukrán válság - Magyar katona vezeti az EBESZ katonai megfigyelõit
13:44
Diszkótragédia - Fenntartotta a korábbi jogerõs ítéletet a Kúria a West Balkán-ügyben
AutĂłk
Chevrolet Matiz V8: Csöpp autó nagy "szívvel"
Országos sport Országos sport
FĂ©rfi vĂ­zilabda ob I – Oda a Beton veretlensĂ©ge
MTI   2012 February 19, Sunday

Hozzászólások 1 Nyomtat E-mail PDF
(MTI) - A bajnoki címvédõ Eger véget vetett az addig éllovas Szeged veretlenségének a Vodafone vízilabda ob I 15. fordulójának vasárnapi esti rangadóján, így a két csapat helyet cserélt a táblázat élén.
  •     VĂ©geredmĂ©ny:

ZF- Eger - A-HĂŤD Szeged Beton VE 12-9 (3-1, 2-3, 3-3, 4-2)
null
góldobók: Bátori 3, Seman 2, Graham, Gerritse, Kovács G., Mezei, Biros, Binder, Hosnyánszky  1-1, illetve Younger 4, Somogyi 2, Török, Molnár, Juhász 1-1

Jó másfél hete a Bajnokok Ligája csoportkörében, ugyancsak a  Bitskey-uszodában már találkoztak a felek, s akkor a hajrában esett góllal eggyel nyerni tudtak a Tisza partiak. A bajnoki mérkõzésen már csak ezért is akadt visszavágnivalója az Egernek, amely ebben az idényben két vereséget már összeszedett az alapszakaszban, ugyanakkor a Szeged még nem kapott ki.

A vidéki pólós fellegvárak elitalakulatainak vasárnapi összecsapásán mintegy ezer nézõ elõtt a hevesiek szereztek vezetést, majd a szegedi egyenlítést követõen 3-1-re, s 4-2-re is elhúztak Biros Péterék, a félidõre pedig 5-4-es állásnál vonulhattak el a csapatok.

A harmadik negyedben - újabb értékesített büntetõ révén - egyenlített (5-5) a vendéggárda, két villanás nyomán azonban 7-5-re, majd 8-6-ra megugrott a hazai csapat. A harmadik szegedi ötméteressel lett újfent szoros a meccs (8-7).

Szegedi góllal indult a befejezõ nyolc perc, de gyorsan érkezett a válasz a hazaiak részérõl is  (9-8), s hasonló forgatókönyv alapján lett 10-9 az Eger javára. A végjátékban aztán valósággal megtáltosodott a bajnokcsapat, amely újabb - ráadásul akcióból elért - két találattal 12-9-cel zárta le a csatát, s a szegediek veretlenségét elvéve ugrott az ob I élére.

•     További eredmĂ©ny:

Debrecen - Groupama-Honvéd 5-7 (1-2, 2-3, 2-1, 0-1)
FTC-Fisher Klíma - Kaposvári VK, Népliget 19:30 ó

Hozz�sz�l�sok Kedves Olvas�! Jelentkezzen be �s akkor hozz�sz�lhat a t�m�hoz!

Ónodi János 2012 February 22, Wednesday, 21:44:09

Köszönet a mai kézilabda mérkõzés közvetitéséért. Gratulálok a Pick Szeged 28-17 gyõzelméhez. Remélem az esélyt, amit a szegedieknek köszönhetünk, ki tudjuk használni a 4-közé jutáshoz. üdvözlettel, Csurgó-ról Ónodi János