Országos sport
Sárgában úszott a hódmezõvásárhelyi uszoda
Sárgában úszott a hódmezõvásárhelyi uszoda: a Jövõ Bajnokai program elsõ negyedévét záró régiós verseny csaknem száz résztvevõje pompázott a 2021-es vb színvilágát idézõ egyenszerelésben. ...
14:41
Ukrán válság - Az oroszok hajók elsüllyesztésével foglyul ejtették az ukrán flotta egy részét
14:40
Ukrán válság - Orosz lap: Viktor Janukovicsot állítólag infarktussal kórházban kezelik
14:38
Versenyuszoda épül Gödöllõn
14:36
Ukrán válság - Magyar katona vezeti az EBESZ katonai megfigyelõit
13:44
Diszkótragédia - Fenntartotta a korábbi jogerõs ítéletet a Kúria a West Balkán-ügyben
Szeged
Szegedi hírek
Bõrgyógyászati távkonzultációs rendszert fejlesztettek Szegeden
Színházi világnapi programok Szegeden
Választás 2014 – Bajnai: áprilisban hosszú távra eldõl, az ország merre halad tovább

Hozzszlsok Nyomtat E-mail PDF
(MTI) - A Szeged jutott elõnyhöz a férfi vízilabda-bajnokság rájátszásában a bronzéremért zajló, két gyõzelemig tartó párharc nyitómeccsének megnyerésével.

•     Eredmény:
    a 3. helyért, 1. mérkõzés:
  • A-Híd Szeged VE - TEVA-Vasas 9-8 (1-3, 2-2, 1-1, 5-2)

a legjobb góldobók: Molnár T., Younger, Kunac 2-2, illetve Vámos, Öler, Steinmetz Á. 2-2

A keddi mérkõzésen, amelynek a Szegedi Sportuszoda adott otthont, a magabiztosabb vendégek 2-0-ra, majd 5-1-re elhúztak. A nagyszünetig valamelyest javított kilátásain az alapszakaszgyõztes csongrádi csapat, 5-3-ra szépített. A harmadik szakaszban maradt a kétgólos különbség (4-6), a negyedik negyed elején azonban 6-5-re feljöttek a hazaiak. A Szeged nagy erõket mozgósított az egyenlítésért, de a piros-kékek olimpiai bajnok centere, a másodszor is eredményes Steinmetz Ádám révén fõvárosi gól született a negyedik játékrész derekán (5-7). A vendéglátók háromszoros ötkarikás aranyérmes centere, a szintén duplázó Molnár Tamás zárkóztatta közelebb csapatát, majd az õ gólpassza nyomán lett 7-8, szûk két perccel a vége elõtt pedig utol is érte ellenfelét a Szeged Decker Ádám révén (8-8).

A csattanót a hazaiak légiósának, Aljosa Kunacnak a gólja jelentette, így a Szeged várhatja elõnnyel a folytatást. A második meccset pénteken játsszák a Komjádi uszodában (19.30).