Brutális: Jöhet az 1600 lóerõs Veyron Super?
Bajnokok Ligája - Szalaiék sikere, a hajrában ment tovább a Dortmund
MTI   2013 December 12, Thursday

Olvas�i �rt�kel�s:starstarstarstarstar / 0
�rt�kelje �n is! starstarstarstarstar
  Hozzszlsok Nyomtat E-mail PDF
(MTI) - Szalai Ádám csapata, a Schalke 04 hazai pályán 2-0-ra legyõzte a Basel együttesét a labdarúgó Bajnokok Ligája csoportküzdelmeinek zárófordulójában, ezzel bejutott a legjobb 16 közé.

A magyar válogatott támadó a 31. percben csereként lépett pályára és gyakorlatilag elsõ megmozdulásával döntõen befolyásolta a találkozó végkimenetelét, ugyanis Ivan Ivanov, a vendégek védõje gólhelyzetben szabálytalankodott vele szemben, amiért kiállította a játékvezetõ. Ebben a csoportban a Chelsea végzett az élen, miután 1-0-ra nyert a Steaua Bucuresti ellen
    Az F csoportban az elõzõ idényben döntõs Borussia Dortmund Kevin Grosskreutz 87. percben szerzett góljával 2-1-re nyert a pont nélkül záró, a 34. perctõl emberhátrányban futballozó Olympique Marseille vendégeként, így a kvartett másik mérkõzésén a Napoli hiába gyõzte le Gonzalo Higuaín és José Callejón góljaival az Arsenalt, az olasz csapat búcsúzott a sorozattól és csak az Európa Ligában folytathatja. Utóbbi rangadót Kassai Viktor vezette. Érdekesség, hogy az Arsenal sorozatban 14. szezonjában került a legjobb 16 közé.
    A G csoportban a már korábban továbbjutott Atlético Madrid veretlenül zárt, miután könnyedén nyert az FC Porto ellen, a portugáloknak így esélyük sem volt befogni a második helyen a Zenitet, amely ugyan kikapott az Austria Wien vendégeként, de mégis ott lesz a nyolcaddöntõben.
    A H csoportban az AC Milannak óriásit kellett küzdenie a továbbjutásért, ugyanis csapatkapitányát, Riccardo Montolivót már a 22. percben kiállította a játékvezetõ, a piros-feketék ugyanakkor foggal-körömmel védekezve megtartották a nyolcaddöntõbe jutáshoz szükséges döntetlent. A kvartett másik mérkõzésén a Barcelona a mesterhármast szerzõ Neymar vezérletével kiütötte a Celtic Glasgowt, és megszerezte a csoportgyõzelmet.
    A négyesekbõl az elsõ kettõ jutott tovább, míg a harmadik helyezettek tavasszal az Európa Ligában folytatják.

Bajnokok Ligája, csoportkör, 6. (utolsó) forduló:
    E csoport:
FC Schalke 04 (német)-FC Basel (svájci) 2-0 (0-0)
--------------------------------------------------
gól: Draxler (51.), Matip (57.)
kiállítva: Ivanov (31., Basel)

Chelsea (angol)-Steaua Bucuresti (román) 1-0 (1-0)
gól: Ba (10.)
    A csoport végeredménye: 1. Chelsea 12 pont, 2. FC Schalke 04 10, 3. FC Basel 8, 4. Steaua Bucuresti 3

F csoport:
Olympique Marseille (francia)-Borussia Dortmund (német) 1-2 (1-1)
-----------------------------------------------------------------
gól: Diawara (14.), illetve Lewandowski (4.), Grosskreutz (87.)
kiállítva: Payet (34., Olympique Marseille)

Napoli (olasz)-Arsenal (angol) 2-0 (0-0)
----------------------------------------
gól: Higuaín (73.), Callejón (93.)
kiállítva: Arteta (76., Arsenal)
    A csoport végeredménye: 1. Borussia Dortmund 12 pont (11-6), 2. Arsenal 12 (8-5), 3. Napoli 12 (10-9), 4. Olympique Marseille 0

G csoport:
Austria Wien (osztrák)-Zenit (orosz) 4-1 (1-1)
----------------------------------------------
gól: Hosiner (44., 51.), Jun (48.), Kienast (93.), illetve Kerzsakov (35.)

Atlético Madrid (spanyol)-FC Porto (portugál) 2-0 (2-0)
-------------------------------------------------------
gól: Raúl García (14.), Diego Costa (37.)
    A csoport végeredménye: 1. Atlético Madrid 16 pont, 2. Zenit 6, 3. FC Porto 5, 4. Austria Wien 5

H csoport:
AC Milan (olasz)-Ajax Amsterdam (holland) 0-0
kiállítva: Montolivo (22., AC Milan)

FC Barcelona (spanyol)-Celtic Glasgow (skót) 6-1 (3-0)
------------------------------------------------------
gól: Piqué (7.), Pedro (40.), Neymar (45., 48., 58.), Tello (72.), illetve Szamarasz (88.)
    A csoport végeredménye: 1. FC Barcelona 13 pont, 2. AC Milan 9, 3. Ajax Amsterdam 8, 4. Celtic Glasgow 3

Hozz�sz�l�sok Kedves Olvas�! Jelentkezzen be �s akkor hozz�sz�lhat a t�m�hoz!