Helyi sport
Férfi vízilabda ob I - A Szeged simán legyõzte a Fradit
A Szeged öt góllal gyõzött a vendég Ferencváros ellen a férfi vízilabda ob I egyetlen keddi összecsapásán.
14:41
Ukrán válság - Az oroszok hajók elsüllyesztésével foglyul ejtették az ukrán flotta egy részét
14:40
Ukrán válság - Orosz lap: Viktor Janukovicsot állítólag infarktussal kórházban kezelik
14:38
Versenyuszoda épül Gödöllõn
14:36
Ukrán válság - Magyar katona vezeti az EBESZ katonai megfigyelõit
13:44
Diszkótragédia - Fenntartotta a korábbi jogerõs ítéletet a Kúria a West Balkán-ügyben
Szeged
Szegedi hírek
Színházi világnapi programok Szegeden
Választás 2014 – Bajnai: áprilisban hosszú távra eldõl, az ország merre halad tovább
Autók
Minden idõk legbiztonságosabb autója a Tesla "S"
Helyi sport Helyi sport
Férfi vízilabda ob I - Szolnoki siker Szegeden
MTI   2013 November 03, Sunday

Hozzszlsok Nyomtat E-mail PDF
(MTI) - A Szolnok vendégként nyerte a Szeged ellen a férfi vízilabda-bajnokság nyolcadik fordulójának vasárnapi rangadóját.
  •     Eredmény:

A-HÍD Szegedi VE - Szolnoki Dózsa-KÖZGÉP VSC 6-8 (1-1, 2-1, 1-3, 2-3)

góldobók: Szivós 3, Seman, Kiss Cs., Decker Á. 1-1, illetve Mitrovic, Vámos 2-2, Kis G., Hosnyánszky, Pásztor, Gocic 1-1

A bajnokesélyesként számon tartott csapatok kora délutáni csatája, amelyet az újszegedi sportuszodában rendeztek meg telt ház, mintegy félezer nézõ elõtt, a meghibásodott eredményjelzõ gyors rendbetétele után vendéggóllal indult: az olimpiai bajnok center, Kis Gábor volt eredményes. A negyed közepén, a harmadik hazai emberelõnyt kihasználva a világbajnok csapatkapitány, Szivós Márton egyenlített (1-1).

A sátortetõ alatt összesereglett hazai szurkolók örömére a második nyolc perc szegedi gólokkal folytatódott: elõbb a szlovák légiós, Lukas Seman pöckölt pontosan, majd az Eb-gyõztes Kiss Csaba lökete védõkézen megpattanva ért célba (3-1). A szolnokiak szépítõ találata még a nagyszünet elõtt érkezett a világ- és Európa-bajnok, olimpiai bronzérmes szerb Stefan Mitrovic jóvoltából, de a minimális félidõs hazai vezetéshez az is "kellett", hogy Szivós büntetõt rontson (3-2).

A harmadik negyed érdemi felvezetéseként a szolnokiak másik olimpiai bajnoka, a nyáron Barcelonában világbajnokká is avanzsált Hosnyánszky Norbert egyenlített. Válaszképpen a vb-aranyérmes Decker Ádám akciógóllal állította vissza a hazai vezetést (4-3). A túloldalon Pásztor Mátyás használt ki egy emberelõnyt (4-4), míg a szegedieknél Jansik Szilárd öltötte magára az újabb ötméteres-rontó nem éppen hálás szerepét. Annál pontosabban célzott a duplázó Mitrovic (4-5).

A kétgólos hátrányát egygólos vezetésre javító Szolnok a befejezõ játékrészben hamar leadta elõnyét, miután Szivós megúszásból gólt szerzett (5-5), majd ugyanõ egalizált a szerb vb- és Eb-aranyérmes, olimpiai harmadik Zivko Gocic emberelõnyös találatát követõen (6-6). A játékrész közepénél aztán a szintén barcelonai magyar világbajnok, Vámos Márton balkeze villant (6-7). Bár több lehetõségük is nyílt a hazaiaknak a javításra, emberelõnyös helyzeteik egész sorát puskázták el, az utolsó pillanatban pedig jött a kegyelemdöfés: Vámos beállította a biztos szolnoki sikert jelentõ 8-6-os végeredményt.

Hozz�sz�l�sok Kedves Olvas�! Jelentkezzen be �s akkor hozz�sz�lhat a t�m�hoz!

Webradio.hu - Szegedi, orsz�gos �s sport h�rek a nap 24 �r�j�ban!:Hírek arrow Sport

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.