Országos sport
Sárgában úszott a hódmezõvásárhelyi uszoda
Sárgában úszott a hódmezõvásárhelyi uszoda: a Jövõ Bajnokai program elsõ negyedévét záró régiós verseny csaknem száz résztvevõje pompázott a 2021-es vb színvilágát idézõ egyenszerelésben. ...
14:41
Ukrán válság - Az oroszok hajók elsüllyesztésével foglyul ejtették az ukrán flotta egy részét
14:40
Ukrán válság - Orosz lap: Viktor Janukovicsot állítólag infarktussal kórházban kezelik
14:38
Versenyuszoda épül Gödöllõn
14:36
Ukrán válság - Magyar katona vezeti az EBESZ katonai megfigyelõit
13:44
Diszkótragédia - Fenntartotta a korábbi jogerõs ítéletet a Kúria a West Balkán-ügyben
AutĂłk
Minden idõk legbiztonságosabb autója a Tesla "S"
Országos sport Országos sport
VĂ­zilabda Bajnokok Ligája – EgygĂłlos szegedi siker Egerben
MTI   2012 February 09, Thursday

Hozzászólások Nyomtat E-mail PDF
(MTI) - A vendég Szeged fordulatos mérkõzésen, paprikás hangulatú hajrában egy góllal legyõzte a bajnoki címvédõ ZF-Eger együttesét a férfi vízilabda Bajnokok Ligája csoportkörének szerdai, 5. körében.

A Tisza-partiak ezzel a sikerrel több mint tíz év után tudtak ismét nyerni a Bitskey-uszodában.

•     EredmĂ©ny, Bajnokok Ligája, C-csoport 5. fordulĂł:

ZF-Eger - A-HĂ­d Szeged-Beton 9-10 (4-3, 1-2, 2-3, 2-2)
null
gólszerzõk: Graham, Hosnyánszky 2-2, Varga, Seman, Gerritse, Naganuma, Kovács G. 1-1, ill. Kayes 3, Török, Somogyi 2-2 Hegedüs, Kunac, Molnár T. 1-1

A legrangosabb kontinentális sorozat "magyaros" csoportjában az eindhoveni Európa-bajnokságon bronzérmes válogatott tagjait köszöntötték a mérkõzés elején, majd Gerendás György, a hazaiak vezetõedzõjének családi gyászában osztozott az 1600 fõs közönség.
    A BL-ben az életbenmaradásért küzdõ Eger jól kezdett, már a 8. másodpercben Baksa hálójában táncolt a labda, mégpedig Hosnyánszky jóvoltából. A válasz nem sokat késett, az ex-egri Hegedüs azonnal egyenlített. A vendégek a szoros védekezést választották, kemény küzdelem alakult ki. Török közeli, Somogyi távoli lövésével kétszer is a Szeged vezetett. Az elsõ negyed végére Kovács Gábor egyenlített, majd Varga Zsolt bombája zárta az elsõ nyolc percet (4-3).
    A második negyed elején Seman kettõre növelte a hazai együttes elõnyét (5-3), a szegediek pedig három góllal válaszoltak, és újra átvették a mérkõzés irányítását. Az Eger kapaszkodott, de csak a negyedik negyed elején tudta utolérni ellenfelét. Szécsi Zoltán bravúrokkal tartotta életben a hazaiak reményeit, többek között Molnár Tamás ötméteresét is kivédte.
    Az utolsó nyolc percben Graham és Hosnyánszky találatai már az egriek gyõzelmét vetítették elõre, de a végjáték másképp alakult. A háromgólos Kayes egyenlítése után a gyõzelemért támadhattak Birosék. Hosnyánszky csavarjánál Kunac megsérült, vérzõ orra miatt le kellett cserélni. A folytatásban honfitársa, Albert Brala azonnal elvette a labdát, így már nem nyerhetett az Eger. A paprikás hangulatban Somogyi a jobb felsõbe lõtt, így három ponttal távozhattak Egerbõl a szegediek.
    Az edzõk közül - érthetõen - Gerendás György volt idegesebb:
"Sajnálom, hogy ezek a pojácák nem hagyják érvényesülni azokat a játékosokat, akiknek fõszereplõnek kellene lenniük. Nem ezen a meccsen ment el az Euroliga, de ezt fogcsikorgatva megnyerhettük volna."
    "Nagyon fontos meccs volt, de nem ez volt a legfontosabb, hanem a Partizan elleni hazai csata lesz, mert azon dõl el, hogy a város történetében elõször nyolc közé jut-e a Szeged csapata" - mondta Vincze Balázs, a Szeged vezetõedzõje.

Hozz�sz�l�sok Kedves Olvas�! Jelentkezzen be �s akkor hozz�sz�lhat a t�m�hoz!

Webradio.hu - Szegedi, orsz�gos �s sport h�rek a nap 24 �r�j�ban!:Hírek arrow Sport

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.