Választás 2014 – Botka: az Orbán-kormány leválthatĂł
Nagyon menõ: 570 lóerõs Lambóval jár suliba egy 15 éves lány
Sport Sport
Délutáni sporthírek
FĂĽggetlen HĂ­rĂĽgynöksĂ©g   2011 February 21, Monday

Hozzászólások Nyomtat E-mail PDF
Arn Gréta is résztvevõje az acapulcói tenisz fiestának. Csak a Gyõr maradt veretlen a nõi kézilabda Bajnokok Ligájában. Elfogadta Claudio Ranieri lemondását az AS Roma.

A mexikói üdülõhely salakpályáin egyszerre rendeznek ATP és WTA tornát. A 220 ezer dollár összdíjazású nõi verseny mezõnyében Arn Gréta a harmadik kiemelt; a német Julia Görges és a szlovén Polona Hercog áll elõtte. Arn Gréta elsõ mérkõzését a román Edina Gallovits ellen játssza majd - kedden; a gyõztes az olasz Romina Oprandi és a cseh Renata Voracova meccs nyertesével találkozik.
Az 1,100,000 dollár összdíjazású férfi verseny kiemeltjei között a spanyol éljátékosok - David Ferrer, Fernando Verdasco, Nicolas Almagro, Albert Montanes - mellett Európát a svájci Stanislas Wawrinka és az ukrán Alekszandr Dolgopolov, Dél-Amerikát két argentín, Juan Monaco és Juan Ignacio Chela képviseli.
--
Félidejéhez érkeztek a negyeddöntõ csoportmérkõzései a nõi kézilabda Bajnokok Ligájában. A 2. csoportban a Gyõr áll az élen: idegenben gyõzték le az orosz Dinamo és - nagy meglepetésre - a norvég Larvik csapatát, hazai pályán nyertek a német HC Leipzig ellen. Második a Larvik 4 ponttal, harmadik a Dinamo 2 ponttal.
Az 1. csoportban keresztbeverték egymást a csapatok, így sokkal sûrûbb a mezõny: 4-4 pontja van a spanyol Itxako Reyno De Navarrának és a román C.S. "Oltchim" Rm. Valceának, 2-2 pontos a szlovén RK Krim Mercator és a montenegrói "Buducsnoszt" Podgorica.
A góllövõ lista élén a Larvik játékosa, a nyártól Gyõrben játszó norvég Heidi Loke áll 66 góllal; két szerb követi, Katarina Bulatovics a "Buducsnoszt" színeiben szerzett 63 gólt, Andrea Lekics a RK Krim Mercator csapatában ért el 57 találatot; a legeredményesebb gyõri, Görbicz Anita 55 góllal negyedik.
---
A nemzetközi szövetség honlapján elérhetõ információ szerint a Roma edzõje azt követõen mondott le, hogy 0:3-ról elvesztették a Genoa elleni mérkõzést, ami a csapat egymást követõ negyedik veresége lett. Már a hétfõi edzés is az 59 éves mester nélkül zajlott, rövid megbeszélés után közös megegyezéssel döntöttek szerzõdése felbontásáról. Az AS Roma nyilatkozatában megköszönte Ranierinek szakértelmét és elvégzett munkáját.
Utódja Vincenzo Montella lesz, aki játékos korában a Roma csatára volt. Az AS Roma még érdekelt az olasz kupában, valamint a Bajnokok Ligájában is - ahol múlt héten a legjobb 16 között hazai pályán kapott ki 3:2-re a Saktar Donyecktõl.

Hozz�sz�l�sok Kedves Olvas�! Jelentkezzen be �s akkor hozz�sz�lhat a t�m�hoz!