Nemzetközi sport Nemzetközi sport
Két meccsbõl megvan a továbbjutás, elsõ helyen
Munkatársunktól   2009 November 07, Saturday
Image
Fantasztikus elsõ négy percével a meccs elején eldõlt a rangadó. A végig fegyelmezett Szeged Beton nyolc góllal verte az olaszokat, s így a németek elleni mérkõzéstõl függetlenül csoportelsõként jutott tovább.
  Hozzszlsok 1 Nyomtat E-mail PDF

Némi meglepetésre a Beton által „agyonvert" Montpellier 14-12-re legyõzte a német Duisburgot, így ha a Beton legyõzi az olaszokat az utolsó meccstõl függetlenül csoportelsõ, lehet. Ez volt tehát a feladat.

Úgy tûnik csak a döntõre lesz majd megint teltház az uszodában. Mi vonzana sok nézõt, ha nem egy Szeged Beton- Posillipo Nápoly meccs. Igaz szombat este az ember inkább a tv elõtt sportol.

Aki viszont kilátogatott, már a meccs elõtt hangolt.

A fiúk tanultak történelmet. Tudták mi a sztahanovizmus. Igazi munkamániás teljesítményt mutattak be az elsõ négy perc alatt, vagyis percenként bevertek egyet a nápolyiaknak. Somogyi kezdte messzirõl, Vindisch büntetõbõl folytatta. Juhász egy éppen lejárt fór után verte be, míg Molnár Papesz egy gyönyörûen kijátszott fórt húzott be centerbõl (4-0). A harmadik elõnyüket végre az olaszok is belõtték Gallo révén, erre Juhász válaszolt büntetõbõl, ez lett az elsõ negyed eredménye. A lefújás elõtt négy másodperccel, Varga Pepét kiállították, így létkérdés volt a ráúszás a második negyed elején.

Ezt Vindisch, csak úgy, mint a meccs elején teljesítette, Busila pedig élt a lehetõséggel és messzirõl bevágta (6-1) Négy perccel késõbb a meccs addigi legszebb góljának tapsolhatott a publikum. Somogyi zseniális bájátszásából, Molnár Tamás „alázta" a kapust. (7-1). Fórból válaszoltak az olaszok, Saccoia révén. A negyed utolsó percére fórba kerültünk. Kásás Zoltán bemondta a tutit: Hetes dupla! És a srácok szót fogadtak, a hetes, vagyis Busila duplázott, belõtte a második gólját is. Jött még egy talján kapufa és már lehetett is térfelet cserélni.(8-2)

Fordulás után az olaszok elõször a meccsen elhozták a labdát a ráúszásnál, s ha már elhozták, Buoncore be is verte. Elõnybe kerültünk és Kásás idõt kért, nos a fórt Somogyi a blokba lõtte, de a kipattanóból, már azonos létszámnál Molnár lõtt a hosszú felsõbe, hat méterrõl. Az olimpiai bajnok Varga Zsolt centerbõl szerzett szép gólt, a dolog szépséghibája, hogy Õ kék sapkában játszott. (9-4) Kicsit késõbb Bertoli átrendezte Molnár Papesz arcélét, amiért cserével végleg kiállították, s az új-zélandi, maori õsökkel rendelkezõ „Józsi" Kayes beverte a fórt. A maori gyõzelmi táncot majd késõbb bemutatja. Baksa bemutatott egy bravúrt, kivédte Gallo büntetõjét, majd Juhász Zsolti lõtt egyet, csak az íze végett. (11-4)

Csak, hogy a számmisztika stimmeljen a 12. gólunkat a 12-es Somogyi lõtte elõnybõl. Policze a meccs 26.percében lõtte az elsõ gólját, elõnybõl (12-5). Hosszabb gólszünet után, Török Béla dupla butaságát követõen, Buocor lõtt nagy gólt elõnybõl (12-6), Vindisch azonnal válaszolt, szintén elõnybõl, rosszkéz szélrõl. Nem olya rossz az a kéz. Hogy mennyire nem, azt a meccs utolsó büntetõjénél újra bizonyította. (14-6)

Ezzel a gyõzelemmel a Szeged már megnyerte a csoportkört, a vasárnapi meccs már csak formaság, de ciki lenne, ha nem nyernénk.

Szeged Beton VE- C.N. Posillipo Napoli 14-6 (5-1, 3-1, 3-2, 5-2)

Szeged 300 nézõ. Vezette: Kouretas (görög) Naumov (orosz)

Szeged Beton: BAKSA - JUHÁSZ 3, VINDISCH 3, Komlósi, Dr. MOLNÁR 3, SOMOGYI 2, Török. Csere: Varga P., Kayes 1, Kuncz, BUSILA 2, Ágner. Edzõ: Kásás Zoltán.

Posillipo: Negri- Bertoli, Politze 1, Gambacorta, Varga Zs. 1, Buonocore 2, Gallo 1. Csere: Fiorillo, Mattiello, Baraldi, Galletta, Saccoia 1. Edzõ: Carlo Silipo.

Gól emberelõnybõl: 10/6 ill. 14/4. Ötméteresbõl: 3/3 ill. 1/0.

Kiállítva (cserével): Bertoli a 20 percben. Kipontozódott: Kuncz a 23., Komlósi a 26 percben, illetve Gambacorta a 26. percben.

Hozz�sz�l�sok Kedves Olvas�! Jelentkezzen be �s akkor hozz�sz�lhat a t�m�hoz!