Példátlan, 27,5 millió dolláros áron cserélt gazdát egy Ferrari Kaliforniában
Sport Sport
Erõszak a Spanyol Kupa negyeddöntõ egyik visszavágóján
Független Hírügynökség   2007 March 01, Thursday

Botrányos körülmények között félbeszakadt szerda este a Betis - Sevilla visszavágó a Spanyol Kupa negyeddöntõjében, mert üveggel fejbedobták a vendégek edzõjét, a stadion kapujában pedig a kint rekedt szurkolók gyújtogattak.
  Hozzszlsok Nyomtat E-mail PDF
A többi mérkõzésen nem volt erõszak; a Barcelona idegenbeli gyõzelemmel jutott tovább, és a négy közé került a Deportivo La Coruna és a Getafe is.

A 0-0-ra végzõdött elsõ találkozó után a Betis-Sevilla visszavágón a vendégek az 56-ik percben megszerezték a vezetést, de egy perc múlva a játékvezetõ félbeszakította a meccset, mert a nézõtérrõl valaki egy üveggel fejbedobta a Sevilla edzõjét. Juande Ramost eszméletlen állapotban vitték kórházba, ahol ellátták és csak annyit mondtak: megfigyelésre legalább csütörtök délig bent tartják.

Eközben a stadionba be nem jutott drukkerek több csoportja is szemetestartályokat gyújtott fel és eltorlaszolta a létesítményhez vezetõ utakat. A randalírozást fél óra múlva sem hagyták abba, ezért a játékvezetõ végleg lefújta a találkozót.

A Betis klub szóvivõje azt ígérte, hogy kinyomozzák az eseteket és a legszigorúbban felelõsségre vonják "az üveget dobálót éppúgy, mint a bejáratnál huligánkodókat". A sportügyekben illetékes államtitkár "döbbenten értesült" a botrányról és szintén határozott intézkedéseket ígért.

Spanyol Kupa, negyeddöntõk, visszavágók:

Zaragoza - Barcelona 1-2 ; továbbjutott a Barcelona 2-2-es összesítéssel, idegenben lõtt több góllal

Valladolid - Deportivo La Coruna 1-1; továbbjutott a Deportivo 5-2-vel

Osasuna - Getafe 1-0; továbbjutott a Getafe 3-1-gyel.

Hozz�sz�l�sok Kedves Olvas�! Jelentkezzen be �s akkor hozz�sz�lhat a t�m�hoz!