Nemzetközi sport
A járvány gazdasági hatásai a világ sportjára
Nem könnyû számszerûsíteni a pandémiás helyzet hatását a világ sportjára, de ha megpróbáljuk, egészen hihetetlen magas számok jönnek ki a veszteség kategóriában.
14:41
Ukrán válság - Az oroszok hajók elsüllyesztésével foglyul ejtették az ukrán flotta egy részét
14:40
Ukrán válság - Orosz lap: Viktor Janukovicsot állítólag infarktussal kórházban kezelik
14:38
Versenyuszoda épül Gödöllõn
14:36
Ukrán válság - Magyar katona vezeti az EBESZ katonai megfigyelõit
13:44
Diszkótragédia - Fenntartotta a korábbi jogerõs ítéletet a Kúria a West Balkán-ügyben

Hozzszlsok Nyomtat E-mail PDF
(MTI) - Az elsõ két mérkõzését megnyerõ Szeged a harmadik fordulóban vereséget szenvedett a Vasastól a Komjádi uszodában a vízilabda Bajnokok Ligája C csoportjának szombati játéknapján.

A gyõztes fõvárosi csapat az élre állt a négyesben, míg a másik találkozón, Belgrádban vesztes Eger továbbra is pont nélkül sereghajtó.

•     Férfi Bajnokok Ligája, fõtábla, C csoport, 3. forduló:

TEVA-Vasas-UNIQA - Szeged-Beton VE 12-9 (4-3, 3-2, 2-1, 3-3)
null
gólszerzõk: Kiss G. 3., Vámos, Steinmetz Á. 2-2, Boskovic, Vörös, Katonás, Brugljan, Decker 1-1, illetve Younger, Molnár 2-2, Kayes, Hegedûs, Kiss Cs., Török, Somogyi 1-1

Gólgazdag elsõ negyedet produkáltak a csapatok, négyet szerzett a Vasas, hármat az eddigi két mérkõzését megnyerõ Szeged úgy, hogy a vendégcsapat csak egy alkalommal (2-3) vezetett, és egyszer sem volt nagyobb a különbség egy találatnál. Egy darabig ugyanez folytatódott a második szakaszban is, de aztán 5-4-es állásnál elõbb Vámos Márton, majd Vörös Viktor fejezett be eredményesen egy támadást, ezzel meglépett a Vasas (7-4). A nagyszünetig viszont megint szorosabb lett  az állás Molnár Tamás szépen helyezett távoli lövése nyomán (7-5).
    A harmadik nyolc perc szegedi góllal kezdõdött (7-5), de a Vasas emberelõnybõl gyorsan válaszolt (8-6), aztán némi küszködés és gólcsend után Kiss Gergely távoli bombájával ismét három gólra nõtt a különbség (9-6). A negyedik negyedben megint hamar kapuba talált a Szeged, majd egy gólra felzárkózhatott volna, de kihagyott egy ziccert, a megúszásból pedig gólt kapott, így 9-8 helyett 10-7 lett. Sõt Steinmetz Ádám nagyon szépen lõtte ki a bal felsõ sarkot, ezzel négyre növelte csapata elõnyét, s bár a Szeged valamit faragott késõbb a lemaradásából, a helyzet alapvetõen már nem változott.

Partizan Beograd (szerb) - ZF-Eger 9-6 (4-2, 2-0, 2-3, 1-1)
------------------------------------------------------------
gólszerzõk: Cuk, Radovic, Mirovic 2-2, Vujasinovic, Aleksic, Dedovic 1-1, illetve Seman, Biros, Bátori, Kovács G., Varga Zs., Mezei 1-1

A bajnoki címvédõ egri csapat a találkozó elsõ felében nagyon pontatlanul célzott, így a hazaiak 6-2-re megléptek. A folytatásban a magyar csapat igyekezett felzárkózni, de az egyre keményedõ csatában alulmaradt.
    Gerendás György vezetõedzõ annyit fûzött hozzá a mérkõzéshez, hogy abban a vízilabdában, amelyben a játékvezetõ egy teljes védelmet pontoz ki, nem biztos, hogy részt akar venni.
    "Meg kell nézni a felvételeket, kilenc labda nélküli kiállítást kaptunk, s három bekkünk is kipontozódott" - mondta.

Az állás: 1. TEVA-Vasas-UNIQA 7 pont, 2. Szeged-Beton VE 6, 3. Partizan Beograd 4, 4. ZF-Eger 0

Hozz�sz�l�sok Kedves Olvas�! Jelentkezzen be �s akkor hozz�sz�lhat a t�m�hoz!

Webradio.hu - Szegedi, orsz�gos �s sport h�rek a nap 24 �r�j�ban!:Hírek arrow Sport

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.