Választás 2014 – Botka: az Orbán-kormány leváltható
Nyolc Corvette-ritkaság zuhant bele egy víznyelõbe Kentuckyban
Nemzetközi sport Nemzetközi sport
Magyar gólparádé Linköpingben a Brazilok ellen
Bittmann Emil   2011 January 17, Monday

A magyar férfi kézilabda válogatott magabiztosan nyert Brazília ellen a svédországi olimpiai kvalifikációs világbajnokságon. A B csoport harmadik fordulójában a mieink 36-24-re kiütötték dél-amerikai ellenfelüket.
  Hozzszlsok Nyomtat E-mail PDF
Az Izland elleni vereség és a Norvégia elleni gyõzelem után a magyar férfi kézilabda válogatott elhagyta Norrköpinget és átköltözött Linköpingbe, ahol a hátralévõ három csoportmérkõzését játssza majd. A hétfõi játéknapon a brazilok ellen csakis a gyõzelem volt az elfogadható eredmény, hiszen a dél-amerikai csapat a legutóbbi világbajnokságon is csupán a 21. helyen végzett.

Az elsõ negyedórában még akadozott a magyar gépezet. Mocsai Lajos együttese türelmetlenül támadott, egy -két lehetõséget könnyelmûen elpuskázott, így a brazilok tartották a lépést. A Törõ, Ilyés, Császár, Gál, Mocsai, Harsányi hatossal kezdõ csapat a 20. percre rendezte (10-7) a sorait és egyre nagyobb különbségre tett szert. A szünet elõtt a remekül játszó Mocsai vezetésével futószalagon jöttek a magyar gólok, a mieink tizennyolcig meg sem álltak, a Fazekassal felálló védelem pedig hatékonyan mûködött. A szövetségi kapitány csak egyet cserélt az elsõ félidõben, Schuch Timuzsint vetette be védekezésben Császár helyett, a Pick Szeged játékosai közül csak Törõ kapott lehetõséget.

A második játékrészben ez azonnal változott, hiszen beállt Zubai Szabolcs, igaz fél perc múlva már kapott is egy kettõ perces büntetést, így ismét a padon találta magát. Jobban sikerült ellenben Katziz Dávid bemutatkozása, hiszen a Pick kapitánya a 36. percben egy hatalmas góllal köszönt be a szintén csereként beálló Tercariol kapusnak, ezzel vezettünk 21-15-re. A dél-amerikai csapat a játékrész elején próbálta tartani a lépést a mieinkkel, Cardozo volt elemében, két szép gólt is lõtt, a magyar válogatott azonban nem lassított. Harsányi szélrõl és indításból is tarthatatlan volt, Zubai pedig még a lehetetlennek tûnõ labdákat is összeszedte, a 45. percben 28-18 volt az állása ide. Válogatottunkat az sem zavarta meg, hogy Ilyés Ferencet piros lappal azonnal kiállították. Fazekas több könnyû lövést védett, ezekbõl pedig mindig tudtunk indulni, Törõ és Harsányi (összesen tíz gólig jutott a Tatabánya szélsõje) is így volt eredménye az 57. percben, 34-22-re alakítva az eredményt. A magyar válogatott szerencsére könnyed gyõzelemmel zárta harmadik vb csoportmérkõzését, így nyugodtan, önbizalommal felvértezve várhatja a keddi japán és a csütörtöki Ausztria elleni találkozót.

• B csoport, 3. forduló

Magyarország-Brazília 36-24 (18-11)
Linköping, Vezette: Nikolics, Sztojkovics (szerbek).

Magyarország: Fazekas - Törõ 3, Ilyés 3, Császár 4, Gál 3, Mocsai T. 6, Harsányi 10(3). Csere: Schuch 1, Zubai 3, Katzirz 1, Nagy K 2. Szövetségi kapitány: Mocsai Lajos.

Brazília: Nasciento - Ribeiro 2, Bonfim, Bortoloni 6 (3), Kojoroski, Oliveira 1, Pacheco 1. Csere: Tercariol (kapus), Pires 2, Pozzer, Santos 2, Teixeira 4, Cardozo 4, Chiuffa, Tupan 2. Szövetségi kapitány: Javier Cuesta.

Kiállítások: 8 perc ill. 8 perc

Hozz�sz�l�sok Kedves Olvas�! Jelentkezzen be �s akkor hozz�sz�lhat a t�m�hoz!