Ukrán válság - Orosz lap: Viktor Janukovicsot állítólag infarktussal kórházban kezelik
Diszkótragédia - Fenntartotta a korábbi jogerõs ítéletet a Kúria a West Balkán-ügyben
Szeged
Szegedi hĂ­rek
Vízilabda ob I - Molnár Tamásék Diapolo Szeged VE néven folytatják
Pingvinfiókák születtek a Szegedi Vadasparkban
Választás 2014 – Bajnai: áprilisban hosszĂş távra eldõl, az ország merre halad tovább
AutĂłk
Brutális: Jöhet az 1600 lóerõs Veyron Super?
Nemzetközi sport Nemzetközi sport
Háromnegyednyi jó játék kevés volt a sikerhez
MunkatársunktĂłl   2010 January 13, Wednesday
Image
Félidõben csupán három ponttal ment a Fenerbahce, nagyon jól küzdöttek a mieink, de a harmadik negyedben némi bírói segédlettel elléptek a hazaiak. Jelentõs különbséggel nyert a Fener, de nincs miért szégyenkeznie a Szeviépnek.
  Hozzászólások Nyomtat E-mail PDF

Fûrész Emõ a porcsérülése ellenére vállalta a játékot. Oly annyira, hogy Õ szerezte a meccs elsõ kosarát, rögtön egy triplával köszönt be, amire Powel szintén trojesszel válaszolt. Zsrzserunova kosarával megint mi vezettünk, de Taylor két támadásból megítélt négy büntetõjét biztos kézzel értékesítette, így a hazaiak átvették a vezetést. Sipaviciute egyenlített. Vardari triplája és Yilmaz duplája után 12-7-re ellépett a Fener, így jókor jött a Németh Betti triplája (12-10) Centerbõl dobálták a hazaiak a góljaikat és elléptek 18-10-re. Bár megpróbáltunk lépést tartani velük a negyed végére elléptek 31-17-re!

Megint Fûrész triplával indult a negyed, sõt a második szegedi kosarat is az elsõ negyedhez hasonlóan, Zserzserunova dobta, így egy kicsit feljebb kapaszkodtunk (31-22). Yilmaz dobta a hazaiak elsõ kosarát, majd Russai Petra bejött és azonnal nyomott egy trojeszt (33-25). Nevlin két büntetõt dobott be, majd Sipaviciute két duplájával már csak hat pont volt oda! (35-29) Megint Nevlin következett, s hogy rendben legyen a sorminta, ismét Vajda (Sipaviciute) emelt be egy duplát. Sajnos Powel következett triplával, így 40-31-re módosította az állást. Németh duplájára Sutton-Brown válaszolt (42-33). Megindult a szegedi szekér, Olena duplája után Vajda egy büntetõt dobott csak be, de Emõ már a harmadik tripláját termelte be! (42-39) Sõt, Vajda Sipaviciute duplájával már csak egy volt a Fener elõnye. Vajda harmadik faultja után, a törökök legjobbja Yilmaz mindkét büntetõjét bevágta (44-41) Ez maradt a félidõ eredménye. Nevlin súlyos bokasérülést szenvedett, mentõ vitte el. A szegediek szinte az összes mutatóval állják a sarat, sõt a lepattanózásban (20-17) és gólpasszokban jobbak is (12-6), csak a dobó százalékot kellene kicsit javítani, valamint, ha a játékvezetõk levennék a fekete-sárga szemüveget. A hazaiak 14, mi 3 büntetõt dobhattunk! Gondolom, ehhez nem kell kommentár.

Bekezdett a Fener, négy perc alkat Sutton-Brown és Vardarli vezérletével elléptek 10-3-ra, tõlünk csak Németh Betti talált be távolról. A huszonhetedik percre már visszaállították a nyitó negyed különbségét (60-46). Igaz ebben kaptak némi segítséget a fault arány 7-17 volt, s nem a mi javunkra. Olena már a negyediknél tartott, le kellett cserélni. Megint hét török pont következett, így már 67-46-volt oda. Öt dobott pontunk igen karcsúnak bizonyult. Bár Németh Betti dobott még egy triplát, a negyed végén már 71-49 állt a táblán! Ráadásul Zserzserunova kipontozódott. A meccs elment.

Az utolsó játékrész elsõ kosarát Fûrész Emõ dobta, s végre Horváth Zsuzsi is betalált (71-53).
Fûrész Sipaviciute és Németh vezérletével húszon belül tartottuk a hazaiakat egy darabig, de megint jött a szokásos Powel tripla és Sutton-Brown dupla.A hazaiak közel kerültek a százashoz, de a meccs utolsó pontjait, egy triplával Fûrész Emõ zárta, keretbe foglalva ezzel a meccset.

Fenerbahce-Szeviép Szeged KE 98-78 (31-17; 13-24; 27-8; 27-29)
Istambul, 1500 nézõ. Vezette:
Fenerbahce: Vardarli 12/3, POWEL 19/15, TAYLOR 12, YILMAZ 22, SUTTON-BROWN 14. Csere: Tuncluer 15/3, Nevlin 4, Dalgalar, Tanacan. Edzõ: Haydar Kemal Ates.
Szeviép Szeged: Cigar 5/3, Németh 13/9, FÛRÉSZ 19/15, ZSERZSERUNOVA 11/3, SIPAVICIUTE 25. Csere: Laczi, Horváth 2, Russai 3/3, Lengyel, Edzõ: Bencze Tamás

Hozz�sz�l�sok Kedves Olvas�! Jelentkezzen be �s akkor hozz�sz�lhat a t�m�hoz!