Ukrán válság - Orosz lap: Viktor Janukovicsot állítólag infarktussal kórházban kezelik
Diszkótragédia - Fenntartotta a korábbi jogerõs ítéletet a Kúria a West Balkán-ügyben
Szeged
Szegedi hĂ­rek
Bõrgyógyászati távkonzultációs rendszert fejlesztettek Szegeden
Színházi világnapi programok Szegeden
Választás 2014 – Bajnai: áprilisban hosszĂş távra eldõl, az ország merre halad tovább
AutĂłk
Chevrolet Matiz V8: Csöpp autó nagy "szívvel"
Nemzetközi sport Nemzetközi sport
Bealudtunk az elsõ negyedbe, nyert a Fenerbahce
MunkatársunktĂłl   2009 November 19, Thursday
Pocsékul kezdte az elsõ hazai Euroliga meccsét a szegedi nõi kosárlabda csapat. Pedig több mint ezren zarándokoltak ki a találkozóra. Az elsõ játékrészben összeszedett hátrányt egyszer sem sikerült ledolgozni, így Szeviép-Fenerbahce 66-70.
  Hozzászólások Nyomtat E-mail PDF

Régen voltak ennyien nõi kosárlabda mérkõzésen, talán a Pécs, vagy a Sopron elleni rangadón. A meccs, Szegedre hozta a szövetségi kapitányt, Székely Norbertet is. Igaz Õt a Szeged úgy is érdekelte, mint leendõ ellenfél, hisz jövõ vasárnap Szegedre látogat csapatával, a bajnok Sopronnal.

A bajnoki miatt a soproni edzõnek nem volt miért aggódnia, hisz a Szeviép meglehetõsen gyatrán kezdett, öt nullás vendégvezetés után Zserzserunova dobott egy triplát, de a következõ szegedi pontra majdnem a lefújásig kellett várni, hisz Fûrész Emõ 18 másodperccel a negyed vége elõtt talált be, 3-15-nél, de még erre is válaszolt egy triplával Penny Taylor. (5-18)

A kezdeti görcsbõl kiálló hazaiak pillanatok alatt feljöttek 20-15-re, amire azonnal hat ponttal válaszoltak a fekete-sárgák. 20-26-nál a vendégek kértek idõt, aminek meg is lett a látszata, hisz három perccel a félidõ vége elõtt, mert tíz pont volt oda (22-32) Ekkor Bencze Tamás is kikérte az idejét, viszont a dobásainkkal továbbra is gondok voltak, így szünetre visszaállt az elsõ tíz perc utáni különbség. (27-40)

Fordulás után bekezdett a hazai gárda. Olena Zserzserunova két gyors triplával kezdett (Olena center létére a negyedik trojesznél tartott ekkor), sõt Sipaviciute is beköszönt indításból (35-42), jött is a török idõkérés. Horváth Zsuzsa is kedvet kapott a triplázásra, be is vert egyet, s megint feljöttünk öt pontra (40-45), nem sokáig, mert Yilmaz és Sutton-Brown is beindult (42-55) Powel triplájával már 46-60 volt oda, de Vincze Viki betörésbõl azonnal válaszolt, de az utolsó támadásunkat elrontottuk és Tuncluer idõntúli két büntetõt dobhatott, igaz csak az egyik ment be. (48-61)

Az utolsó játékrész két gyors hazai személyi hibával kezdõdött, sajnos a faultokat tekintve 16-8-ra vezettünk! A pontszerzés viszont továbbra sem ment. Ciglar a 33. percben szerezte az ötvenedik hazai pontot. (50-63) Az utolsó három perc végre meghozta az igazi hazai küzdõ játékot. Tíz pontos vendégvezetésnél, Vardali durva szabálytalanságot követett el, Fûrész Emõvel szemben, s pillanatok alatt feljöttünk 66-70-re. A vége elõtt negyven másodperccel mienk volt a labda, néggyel mentek a törökök. Idõt kértünk, de miután túl sokáig tartott a szerb bíró kikérette a harmadik szegedi idõt is. Ciglar bevitte a tábla alá, de kimaradt a ziccer, csak úgy, mint Horváth Zsuzsi tripla kísérlete. Kikaptunk, de ha nincs az a bénult kezdés..

Szeviép Szeged KE-Fenerbahce 66-70 (5-18, 22-22, 21-21, 18-9)
Szeged 1000 nézõ, vezette: Lamonica (olasz), Maricic (szerb) és Makhlin (orosz).
Szeviép Szeged: Németh 3/3, Fûrész 8, Horváth 3/3, SIPAVICIUTE 21, ZSERZSERUNOVA 17/12. Csere: Ciglar 8, Vincze 4, Laczi 2. Edzõ: Bencze Tamás.
Fenerbahce: Tuncluer 9, POWEL 16/9, TAYLOR 13/6, YILMAZ 13, Nevlin 6. Csere: Vardarli 2, Sutton-Brown 11. Edzõ:Haydar Kemal Ates.

Hozz�sz�l�sok Kedves Olvas�! Jelentkezzen be �s akkor hozz�sz�lhat a t�m�hoz!