Pick-Szeged országos szereplése
Férfi kézilabda MK - Elõdöntõs a Tatabánya, kikapott a Pick Szeged
A Pick Szeged vereséget szenvedett Csurgón, ezzel 28 mérkõzés óta tartó veretlensége szakadt meg.
Férfi kézilabda NB I - Könnyedén gyõzött otthon a Pick
Pick Szeged - Tatabánya bajnoki férfi kézilabda mérkõzés élõben!
Férfi kézilabda NB I - Pick siker Gyöngyösön
Férfi kézilabda NB I - A hajrában harcolta ki a gyõzelmet a Szeged
Pick Szeged - PLER Budapest kézilabda mérkõzés élõben!41-20 (23-6)
14:41
Ukrán válság - Az oroszok hajók elsüllyesztésével foglyul ejtették az ukrán flotta egy részét
14:40
Ukrán válság - Orosz lap: Viktor Janukovicsot állítólag infarktussal kórházban kezelik
14:38
Versenyuszoda épül Gödöllõn
14:36
Ukrán válság - Magyar katona vezeti az EBESZ katonai megfigyelõit
13:44
Diszkótragédia - Fenntartotta a korábbi jogerõs ítéletet a Kúria a West Balkán-ügyben
Szeged
Szegedi hírek
Színházi világnapi programok Szegeden
Választás 2014 – Bajnai: áprilisban hosszú távra eldõl, az ország merre halad tovább
  Hozzszlsok Nyomtat E-mail PDF
(MTI) - A címvédõ MKB Veszprém 30-22-re nyert a vendég Pick Szeged ellen a férfi kézilabda NB I szerdai csúcsrangadóján, így minden bizonnyal megnyeri az alapszakaszt.
  •     Eredmény:

MKB Veszprém-Pick Szeged 30-22 (13-9)
gólszerzõk: Nagy 5, Császár 5, Dzsamali 5, Laluska 3, Ugalde 3, Chema 2, Schuch 2, Sulic 2, Iváncsik T. 2, Gulyás 1, illetve Pribanic 5, Larholm 4, Sulc 3, Ancsin 3, Prodanovic 3, Balogh 2, Zubai 1, Kekezovic 1

Õsszel a trónkövetelõ Tisza-partiak remek játékkal 31-24-re nyertek a legnagyobb hazai rivális ellen, ám mivel azt követõen Tatabányán döntetlent értek el, ezért most csak akkor maradhattak volna a tabella élén a vesztett pontokat tekintve, ha nem kapnak ki Veszprémben.

Tekintve, hogy a következõ idényben csak egy magyar csapat szerepelhet a BL-ben, ezért döntõ jelentõséggel bírhat, hogy ki végez az alapszakasz élén és élvezheti majd a hazai pálya elõnyét egy esetleges egymás elleni fináléban. A két gárda a hétvégén még a Bajnokok Ligájában szerepelt, a Szeged úgy ért haza Berlinbõl, hogy utána Balatonalmádiba utazott, és nem haza.

Remekül kezdett a vendéglátó, 3-0-ra meglépett, míg a rivális csak a 7. perc végén talált be elõször. Ancsin volt eredményes, pedig elõtte háromszor is hibázott. Lassan rendezte sorait a Pick, és egy idõkérés után sikerült egyenlítenie (8-8). A kiállítások, az emberhátrányok és a felzárkózás miatt sok energiát pazarolt el a Szeged, ennek tudható be, hogy sorozatban négy gólt kapott, így a szünetre megnyugtató elõnnyel vonulhatott az összességében jól védekezõ címvédõ.

A második félidõ is rosszul kezdõdött a vendégeknek, és a 37. percben 18-12 volt az állás. Chemát gyorsan kétszer is kiállították, és még ez sem fogta meg a Veszprémet, hanem egy alkalommal kettõs emberhátrányban is betalált Fazekas szenzációs védését követõen.

A 40. percben 21-14-nél Skaliczki László vezetõedzõ - aki a szezon végén távozik Szegedrõl - újból idõt kért, mert csapata megroppant. Az erõbõl a folytatásban arra tellett, hogy a 6-7 gólos különbség állandósuljon, ám arra kevés volt, hogy fordulat álljon be. A hajrát több kiállítás tarkította, és ebbõl is jobban jött ki a Veszprém - volt 28-18 is - , így végül könnyedén nyert.

11. Pécsi VSE                   18  4   1  13  468-572   9

Hozz�sz�l�sok Kedves Olvas�! Jelentkezzen be �s akkor hozz�sz�lhat a t�m�hoz!

Webradio.hu - Szegedi, orsz�gos �s sport h�rek a nap 24 �r�j�ban!:Hírek arrow Férfi kézilabda NB I - A címvédõ Veszprém nyerte a rangadót

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.