Pick-Szeged országos szereplése
Férfi kézilabda MK - Elõdöntõs a Tatabánya, kikapott a Pick Szeged
A Pick Szeged vereséget szenvedett Csurgón, ezzel 28 mérkõzés óta tartó veretlensége szakadt meg.
Férfi kézilabda NB I - Könnyedén gyõzött otthon a Pick
Pick Szeged - Tatabánya bajnoki férfi kézilabda mérkõzés élõben!
Férfi kézilabda NB I - Pick siker Gyöngyösön
Férfi kézilabda NB I - A hajrában harcolta ki a gyõzelmet a Szeged
Pick Szeged - PLER Budapest kézilabda mérkõzés élõben!41-20 (23-6)
14:41
Ukrán válság - Az oroszok hajók elsüllyesztésével foglyul ejtették az ukrán flotta egy részét
14:40
Ukrán válság - Orosz lap: Viktor Janukovicsot állítólag infarktussal kórházban kezelik
14:38
Versenyuszoda épül Gödöllõn
14:36
Ukrán válság - Magyar katona vezeti az EBESZ katonai megfigyelõit
13:44
Diszkótragédia - Fenntartotta a korábbi jogerõs ítéletet a Kúria a West Balkán-ügyben
  Hozzászólások Nyomtat E-mail PDF
(MTI) - A remek napot kifogó Pick Szeged biztosan, 31-24-re legyõzte a vendég címvédõ MKB Veszprémet a férfi kézilabda NB I vasárnapi csúcsrangadóján, így kilenc forduló után már csak a Tisza-parti csapat százszázalékos a mezõnyben. A hazaiak kapusa, Mikler Roland húsz védéssel járult hozzá az értékes sikerhez.
  •     EredmĂ©ny:

Pick Szeged - MKB Veszprém 31-24 (17-14)

gól: Larholm 8, Sulc 8, Pribanic 4, Ancsin 3, Blazevic 3, Vadkerti 2, Prodanovic 1, Balogh 1, Buday 1, illetve Nagy 7, Dzsamali 4, Császár 3, Sulic 3, Iváncsik T. 2, Terzic 2, Oneto 1, Ugalde 1, Gulyás 1

A következõ idényben már csak egyetlen magyar csapat - mégpedig a bajnok - vehet részt a Bajnokok Ligájában (kivéve, ha a Veszprém vagy a Szeged megnyeri a BL mostani kiírását), így különösen fontos mindkét együttes számára, hogy megnyerje az alapszakaszt, és kedvezõ helyrõl várhassa a hazai bajnokság kieséses szakaszát. A két gárda nyolc forduló után százszázalékos volt.

Az elmúlt ötven év legjobb szegedi kézilabdázójának választott Nagy László elõször lépett pályára a Tisza-partján a nagy rivális Veszprém színeiben, és többek között a "Szíven szúrt város" felirattal fogadták a hazai szurkolók, majd a bemutatásnál, illetve góljainál hatalmas füttykoncertet is kapott.

Jól kapta el a rajtot a Szeged, még emberhátrány sem zavarta abban, hogy a 14. percre 9-5-re elhúzzon. Idõt kértek a kapust is cserélõ vendégek, valahogy meg kellett állítani a remekül célzó hazai átlövõket. De nem ment, és a 18. percben Antonio Carlos Ortega kényszerbõl még egyszer idõt kért, mert már 12-6 volt az állás.

A taktikai csata folytatódott, mert két gyors veszprémi gól után Skaliczki László is magához kérte játékosait. Nagy is elkezdte ontani a gólokat, és hogy a játékosok között - szemben a szurkolókkal - nincs "haragszom rád", a veszprémi sztár bocsánatot kért Mikler kapustól, amikor a feje fölé vágta a labdát. Mindketten hétfõtõl már a válogatottban szerepelnek, hiszen a Mocsai-csapatra két Eb-selejtezõ is vár a jövõ héten.

Megkezdte a felzárkózást az MKB, és ehhez kellettek Fazekas védései is. A szünetre három gól maradt meg a Pick elõnyébõl. A második félidõ elején Prodanovic bokasérülést szenvedett, a szegedi jobbszélsõ nem tudta folytatni a játékot. Mikler parádés védéseivel erõt adott csapatának, és a Szeged komoly hátrányban tartotta a címvédõt. A 42. percben, 23-17-nél harmadszor is idõt kért a Veszprém, ezután feljavult a védekezése, és az 50. percben 26-20-nál a megtorpanó hazaiak is próbálták rendezni a sorokat. Ez sikerült is, és ezzel nagyon fontos két pontot gyûjtött a Szeged, és ami különösen értékes: nagy gólkülönbségû sikert aratott. A Tisza-partiak utoljára 2005-ben nyertek ilyen simán a Veszprém ellen, akkor 31-21-re.

A Veszprém az elmúlt hetekben legyõzte a BL legutóbbi döntõjének két résztvevõjét, a német Kielt és a spanyol Atlético Madridot, most viszont fejet kellett hajtania a BL-ben szintén érdekelt legnagyobb hazai riválisa elõtt.