Pick-Szeged országos szereplése
Férfi kézilabda MK - Elõdöntõs a Tatabánya, kikapott a Pick Szeged
A Pick Szeged vereséget szenvedett Csurgón, ezzel 28 mérkõzés óta tartó veretlensége szakadt meg.
Férfi kézilabda NB I - Könnyedén gyõzött otthon a Pick
Pick Szeged - Tatabánya bajnoki férfi kézilabda mérkõzés élõben!
Férfi kézilabda NB I - Pick siker Gyöngyösön
Férfi kézilabda NB I - A hajrában harcolta ki a gyõzelmet a Szeged
Pick Szeged - PLER Budapest kézilabda mérkõzés élõben!41-20 (23-6)
14:41
Ukrán válság - Az oroszok hajók elsüllyesztésével foglyul ejtették az ukrán flotta egy részét
14:40
Ukrán válság - Orosz lap: Viktor Janukovicsot állítólag infarktussal kórházban kezelik
14:38
Versenyuszoda épül Gödöllõn
14:36
Ukrán válság - Magyar katona vezeti az EBESZ katonai megfigyelõit
13:44
Diszkótragédia - Fenntartotta a korábbi jogerõs ítéletet a Kúria a West Balkán-ügyben
  Hozzászólások Nyomtat E-mail PDF
(MTI) - A Pick Szeged drámai mérkõzésen 24-23-ra nyert a címvédõ, vendég MKB Veszprém ellen a Budapest Bank férfi kézilabdaliga döntõjének második, vasárnapi mérkõzésén, így a jövõ hét végén dõl el, hogy melyikük lesz az aranyérmes.
  • Hallgassa meg a mĂ©rkõzĂ©s utáni sajtĂłtájĂ©koztatĂłn elhangzottakat:

• Kovács MátĂ© interjĂşja Mocsai Lajossal, az MKB VeszprĂ©m leköszönõ vezetõedzõjĂ©vel:

Az egy héttel ezelõtti nyitó felvonást magabiztosan nyerte a címvédõ, ezúttal viszont sokkal nagyobb csata alakult ki a pályán. Az elsõ félidõ nagy részében a hazaiak vezettek 1-2 góllal, és így volt ez a folytatásban is. A végjáték döntött, és a Tisza-partiak hõsies küzdelemben egyenlítettek.

•     Döntõ, 2. mĂ©rkõzĂ©s:

Pick Szeged-MKB Veszprém 24-23 (11-10)
null
gól: Prodanovic 8/3, Sulc 5, Buday 4, Lékai 3, Ancsin 2, Vadkerti 1, Zubai 1, illetve Perez 8, Vujin 5/3, Császár 3, Vilovski 2, Gulyás 1, Korazija 1, Laluska 1, Urban 1, Terzic 1

Az egyik csapat második sikeréig tartó párharc állása 1-1. Kemény védekezéssel nyitott mindkét csapat, nehéz volt lövõhelyzetet kialakítani. Az elsõ hét percben csupán két-két találat esett. A kapusok is jól kezdtek: Tatai és Alilovic is tehetett a gyenge góltermésrõl.

A határozott védelmek olykor a sportszerûtlenségtõl sem riadtak vissza, és a bírópáros sorra kezdte kiállítani a durváskodókat. A 13. percben 4-4-nél kettõs emberelõnybe kerültek a Tisza-partiak, és ebben a szakaszban kétszer is eredményesek voltak. Ezt a különbséget Buday révén sokáig õrizte a hazai gárda, majd a 20. percben Czina kiállítása alatt egyenlített a címvédõ (7-7).

A vendégek Perez beállításával felpörögtek, ennek nyomán - a bajt megelõzendõ - Skaliczki László vezetõedzõ idõt kért. Ezt követõen is bírta erõvel a Szeged, és még azt is elérte, hogy a túloldalon Fazekas álljon be a kapuba. Ugyanakkor a szünetre csak minimális különbség alakult ki.

A fordulást követõen újabb kettõs emberhátrányban sem szakadt le a Veszprém, az elnyûhetetlen Perez nagyon élt ebben a ciklusban. Csakhogy egy rossz belépés után õt is kiküldték, a vendéglátó pedig 17-15-re meglépett. A szegediek lendülete nem tört meg, és minden addiginál nagyobb lett a különbség (44. perc: 19-16).

Dr. Czina megkapta a harmadik kétpercesét is, így a védelem egyik oszlopa nem jöhetett már vissza. A vendégeknek négy perc kellett, hogy ismét beérjék legfõbb hazai riválisukat.

A záró tíz perc 20-20-ról indult, és a már nyolc találatnál járó Perez külön õrzõt kapott. Vadkertit döntetlen állásnál kiállították, de nem élt a lehetõséggel az MKB. Tatai Császár ziccerét is megfogta, a túloldalon Sulc pedig gyorsan kettõt dobott (57. perc: 24-22).

Majd felrobbant a csarnok a veszprémi idõkérés alatt. Vujin szépített, ám Laluskát kiállították. A záró perc elõtt az emberelõnyben lévõ Szeged idõt kért, de Sulc rontott. A vendégeknek egy támadásuk maradt az egyenlítésre, és még a kapus helyett is mezõnyjátékost hoztak be. A védõfal azonban blokkolt, így összesítésben egyenlített a Szeged. Ebben az idényben a Tisza-partiak másodszor gyõzték le hazai pályán a riválist, október 29-én pontosan ilyen végeredmény született.

Az jövõ szombaton, a Veszprém Arénában dõl el, hogy a Veszprém huszadszor vagy a Szeged harmadszor lesz-e aranyérmes.

Hozz�sz�l�sok Kedves Olvas�! Jelentkezzen be �s akkor hozz�sz�lhat a t�m�hoz!

Webradio.hu - Szegedi, orsz�gos �s sport h�rek a nap 24 �r�j�ban!:Hírek arrow Férfi kézilabda NB I - Nyert a Szeged, elmaradt a bajnokavatás

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.