Helyi sport
Férfi vízilabda ob I - A Szeged simán legyõzte a Fradit
A Szeged öt góllal gyõzött a vendég Ferencváros ellen a férfi vízilabda ob I egyetlen keddi összecsapásán.
14:41
Ukrán válság - Az oroszok hajók elsüllyesztésével foglyul ejtették az ukrán flotta egy részét
14:40
Ukrán válság - Orosz lap: Viktor Janukovicsot állítólag infarktussal kórházban kezelik
14:38
Versenyuszoda épül Gödöllõn
14:36
Ukrán válság - Magyar katona vezeti az EBESZ katonai megfigyelõit
13:44
Diszkótragédia - Fenntartotta a korábbi jogerõs ítéletet a Kúria a West Balkán-ügyben

Hozzászólások Nyomtat E-mail PDF
(MTI) - A címvédõ Egernek a házigazda Szeged felett aratott magabiztos diadalát hozta a Vodafone férfi vízilabda ob I elõdöntõs rájátszásának keddi nyitómeccse.
  •     EredmĂ©ny, elõdöntõ, 1. mĂ©rkõzĂ©s:

A-HÍD Szeged Beton VE - ZF-Eger 11-14 (3-2, 3-4, 1-5, 4-3)
null
góldobók: Kayes, Török, Molnár, Somogyi, Hegedüs 2-2, Kiss Cs. 1, illetve Graham, Varga II. Zs. 3-3, Biros 2, Bundschuh, Kovács G., Hosnyánszky, Mezei, Bátori, Seman 1-1

Az alapszakaszban másodikként zárt hazai legénység és az alapetapban harmadikként végzett hevesi társaság ütközete úgy indult, hogy a vendégek háromszoros olimpiai bajnok kapusa, Szécsi Zoltán kivédte az Európa-bajnok Kiss Csaba büntetõjét. Ez az egrieket doppingolta jobban, 1-0-ra, majd 2-1-re is vezettek, az elsõ szünetig azonban fordítottak a szegediek (3-2).
    A második nyolc percben is fej fej mellett haladtak a csapatok, annyi eltéréssel, hogy 4-4 után az Eger - a meccs folyamán elõször - meg tudott lépni két góllal (4-6), ám Török Béla duplájával a nagyszünetre egyenlõ, 6-6-os állásnál vonulhattak el a felek.
    A harmadik negyed aztán változtatott az addigi, szorosságot "elõíró" forgatókönyvön, mivel 6-8, majd 7-9 után szegedi visszazárkózás helyett újabb egri találatok estek, így Gerendás György alakulata 11-7-re elhúzott Vincze Balázs csapatával szemben.
    A befejezõ játékrész hazai góllal kezdõdött, de már nem volt visszaút a szegediek számára, miután a 8-11-et követõen a vendégek voltak eredményesek egymás után két alkalommal is, jelesül kanadai idegenlégiósuk, az összesen három gólig jutott Kevin Graham révén (8-13). Még próbált javítani helyzetén a hazai gárda, ám csupán kozmetikázásra futotta erejébõl, a címvédõ magabiztos gyõzelemmel a birtokában zárta a kirándulást, és igen elõnyös pozícióból várhatja a csütörtöki második mérkõzést Egerben, a két gyõzelemig tartó rájátszásos csatában.
    Az alapszakasz-gyõztes Vasas és a negyedikként végzett Honvéd közötti elõdöntõs párharc szerdán rajtol.