Pick-Szeged nemzetközi szereplése
Pick Szeged - Tatran Presov EHF-Kupa kézilabda mérkõzés élõben!
ImageKövesse Ön is a Pick Szeged - Tatran Presov EHF-Kupa kézilabda mérkõzés élõben!
Férfi kézilabda EHF Kupa - Továbbra is hibátlan a Pick
Férfi kézilabda EHF Kupa - Másodszor is nyert a Szeged, gyõzött a Csurgó
Férfi kézilabda EHF Kupa - Egygólos gyõzelemmel kezdett a Szeged
Férfi kézilabda EHF Kupa - Középdöntõs a Pick Szeged
Pick Szeged - Benfica EHF-kupa mérkõzés: 31-25 (14-10)
14:41
Ukrán válság - Az oroszok hajók elsüllyesztésével foglyul ejtették az ukrán flotta egy részét
14:40
Ukrán válság - Orosz lap: Viktor Janukovicsot állítólag infarktussal kórházban kezelik
14:38
Versenyuszoda épül Gödöllõn
14:36
Ukrán válság - Magyar katona vezeti az EBESZ katonai megfigyelõit
13:44
Diszkótragédia - Fenntartotta a korábbi jogerõs ítéletet a Kúria a West Balkán-ügyben
  Hozzszlsok Nyomtat E-mail PDF
(MTI) - A már biztos búcsúzó Pick Szeged a Partizan Beograd 31-21-es legyõzésével örvendeztette meg szombaton saját közönségét a férfi kézilabda Bajnokok Ligájában.

A D csoport ötödik helyén záró Tisza-partiak az utolsó körben a spanyol Ademar León vendégei lesznek.

• Hallgassa meg a mérkõzést követõ sajtótájékoztatón elhangzottakat:

•     Velux férfi BL, D csoport, 9. forduló:

Pick Szeged-Partizan Beograd (szerb) 31-21 (13-10)

gól: Ancsin 8, Sulc 6, Prodanovic 5, Bajorhegyi 3, Nagy 3, Beocanin 2, Pribanic 2, Vadkerti 1, Zubai 1, illetve Mester 4, Maksic 4, Mandic 3, Ilic 3, Kostadinovic 2, Marsenic 2, Radanovic 2, Kladarin 1

Az már korábban eldõlt, hogy egyik csapat sem juthat tovább a nyolcaddöntõbe, ám így is szép számmal látogattak ki szurkolók a csarnokba. Buday lábsérülés miatt nem vállalta a játékot.

Az elsõ (vendég)gól után sokáig állt a játék az eredményjelzõ meghibásodása miatt. A két szerb légiós, Prodanovic és Beocanin, valamint a szlovák Sulc révén a 12. percben vezetett elõször a Szeged (5-4), amely kettõs emberelõnyben, negyedóra elteltével 8-4-re meglépett. Azonos létszámban a szerbek rendezték soraikat, és felzárkóztak. Ancsin adott ezután lendületet a szegedieknek (13-10), és ez az elõny - noha volt közben kiállítás is - kitartott a szünetig, hála Mikler kapusbravúrjainak.

A második félidõt remekül kezdte a Pick, Ancsin hatalmas góljaival hamarosan 18-12-re módosult az állás. A vendégeknek még akkor is csak fellángolásaik voltak, amikor a magyar "mesterlövészt" ismételten kiküldték. Ahogy állandósult a biztos szegedi vezetés, igyekezett a szurkolóit is maximálisan kiszolgálni a Skaliczki-gárda (44. perc: 22-16).

Már csak az volt a kérdés, lesz-e "közte tíz", ez az 52. percre jött össze (28-18). Tatai remek védései tartást adtak a hátra lévõ idõre is, így magabiztos gyõzelemmel zárta idénybeli utolsó hazai BL-meccsét a Tisza-parti együttes. Járt is érte a vastaps.

A Szeged jövõ vasárnap a León vendégeként zárja a sorozatot. Bár matematikailag beérheti a Montpellier-t, az egymás elleni összevetésben rosszabb a francia alakulatnál.

Az állás: 1. Kiel (német) 13 pont/8 mérkõzés, 2. Köbenhavn (dán) 12/8, 3. Ademar León (spanyol) 11/8, 4. Montpellier (francia) 8/8, 5. Pick Szeged 6/9, 6. Partizan Beograd 0/9

Az elsõ négy helyezett jut a nyolcaddöntõbe.

Hozz�sz�l�sok Kedves Olvas�! Jelentkezzen be �s akkor hozz�sz�lhat a t�m�hoz!

Webradio.hu - Szegedi, orsz�gos �s sport h�rek a nap 24 �r�j�ban!:Hírek arrow Férfi kézilabda BL - Kiütéses gyõzelemmel zárt otthon a Pick