Pick-Szeged nemzetközi szereplése
Pick Szeged - Tatran Presov EHF-Kupa kézilabda mérkõzés élõben!
ImageKövesse Ön is a Pick Szeged - Tatran Presov EHF-Kupa kézilabda mérkõzés élõben!
Férfi kézilabda EHF Kupa - Továbbra is hibátlan a Pick
Férfi kézilabda EHF Kupa - Másodszor is nyert a Szeged, gyõzött a Csurgó
Férfi kézilabda EHF Kupa - Egygólos gyõzelemmel kezdett a Szeged
Férfi kézilabda EHF Kupa - Középdöntõs a Pick Szeged
Pick Szeged - Benfica EHF-kupa mérkõzés: 31-25 (14-10)
14:41
Ukrán válság - Az oroszok hajók elsüllyesztésével foglyul ejtették az ukrán flotta egy részét
14:40
Ukrán válság - Orosz lap: Viktor Janukovicsot állítólag infarktussal kórházban kezelik
14:38
Versenyuszoda épül Gödöllõn
14:36
Ukrán válság - Magyar katona vezeti az EBESZ katonai megfigyelõit
13:44
Diszkótragédia - Fenntartotta a korábbi jogerõs ítéletet a Kúria a West Balkán-ügyben

Hozzászólások Nyomtat E-mail PDF
(MTI) - Megszerezte elsõ gyõzelmét vasárnap a Pick Szeged a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportküzdelmeiben, miután a 4. fordulóban a Partizan Beograd ideiglenes, verseci otthonában diadalmaskodott 29-23-ra. Skaliczki László vezetõedzõ együttesének így minimális esélye még maradt a továbbjutásra.
  •     Velux fĂ©rfi BL, D csoport, 4. fordulĂł:

Partizan Beograd (szerb)-Pick Szeged 23-29 (13-16)
null
gĂłl: Kostadinovic 7, Mandic 7, Ilic 4, Mester 3, Babic 1, Milosevic 1, illetve Sulc 9, Zubai 5, LĂ©kai 4, Vadkerti 4, Nagy 4, Buday 3/1

A Partizan és a Szeged szombaton már egy másik sportágban, férfi vízilabdában is összecsapott, azon a BL-találkozón a Tisza-partiak 9-8-ra nyertek vendégként.

A két nullapontos kéziegyüttes csatáját a Partizan kezdte fantasztikusan, a 6. percben, 5-1-es hazai vezetésnél Skaliczki László kényszerült idõt kérni. Ettõl egycsapásra megváltozott minden, elõbb egyenlített, majd a 13. percben a vezetést is megszerezte csapata. A lendület emberelõnyben fokozódott, 14-9-re elhúzott a Pick. A szünet elõtti hajrában valamelyest csökkent a különbség, ám így is remek második negyedórát produkált a vendégalakulat.

A folytatásban egészen Zubai kiállításáig õrizte vezetését a Szeged, amikor is 20-20-ra egyenlített a Partizan. Hamarjában Vadkertit és Sulcot is kiállították, a kettõs emberhátrányban pedig nem bírta a nyomást a Tisza-parti gárda. Az 50. percben, 22-21-nél idõt kértek a vendégek. Kellett a szusszanásnyi pihenõ a hajrára.

Tatai állt be, és fontos védéseivel, illetve Zubai és Lékai találataival újra fordult a kocka. Sulc ismét nyerõ ember volt, a végjátékban sem volt ellenszer hatalmas átlövéseire. A szlovák játékos csak ebben a szakaszban négy találatot jegyzett.

A sikerrel a Szeged életben tartotta továbbjutási reményeit. A gárda legközelebb november 19-én lép pályára, amikor is fogadja a világsztárokkal felálló francia Montpellier-t.
    Korábban:
Ademar Leon (spanyol)-THW Kiel (német) 28-28 (12-15)
Köbenhavn (dán)-Montpellier (francia) 31-29 (21-12)
    Az állás: 1. Köbenhavn 6 pont/3 mérkõzés (98-78), 2. Montpellier 6/4 (127-115), 3. Ademar Leon 5/4, 4. THW Kiel 3/3, 5. Pick Szeged 2/4, 6. Partizan Beograd 0/4
    (A Kiel-Köbenhavn mérkõzést december 18-án pótolják.)