Nemzetközi sport Nemzetközi sport
Vajda nagy lépést tett a szegedi vb felé
Bittmann Emil   2011 May 23, Monday
Image
A papírformának megfelelõen Vajda Attila gyõzelmével zárult a kenu egyesek ezer méteres döntõje a Maty-éren rendezett kajak-kenu válogatón. Az EDF Démász-Szegedi VE versenyzõje Sáfrán Mihály és Varga Dávid elõtt nyert.
  Hozzszlsok Nyomtat E-mail PDF
A papírformának megfelelõen Vajda Attila gyõzelmével zárult a kenu egyesek ezer méteres döntõje a Maty-éren rendezett kajak-kenu válogatón. Az EDF Démász-Szegedi VE versenyzõje Sáfrán Mihály és Varga Dávid elõtt nyert. Olimpiai bajnokunk ezer párosban is rajthoz állt, Varga Dáviddal a hatodik helyen ért be a célba, míg 200 méteren egyesben ugyancsak a hatodik lett.

• Összességben pozitívan értékelem ezt a válogatót. Természetesen az ezer egyes volt a legfontosabb, örülök, hogy tudtam hozni a kötelezõt. Az elõzõ tájékoztató verseny idején a betegségem miatt még nem voltam százszázalékos, ezért azon a hétvégén inkább még edzettünk, megérte. A második válogatót Szolnokon rendezik. A Holt-Tiszának az a szakaszán nehéz lemérni az ezer métert, mert nem egyenes, de aki indulni akar a szegedi világbajnokságon, annak minden körülményhez alkalmazkodnia kell. Már pedig én három hét múlva Szolnokon is gyõzni akarok egyesben. Ami a párost illeti, Varga Dáviddal egész jól mentünk, ahhoz képest, hogy alig tudtunk együtt gyakorolni. Jó felkészülés volt ez számomra, de jövõre már ebben a számban is komoly céljaink lesznek. Kétszáz méteren szerettem volna az elsõ ötben végezni, sajnálom, hogy nem sikerült, igaz, idén még csak két éles pályát mentem ezen a távon. A második válogatón remélem jobban megyek majd, hiszen a világbajnokságon a váltóba is be akarok kerülni.

Vajda Attila mellett Horváth Gábor is rajthoz állt 200 méteren egyesben, de az allergiás betegségébõl épphogy felépült kenus csak a negyedik helyen végzett. Szolnokon viszont már esélyes lehet a gyõzelemre.

A nõi kajakos mezõnybõl hiányzott Janics Natasa, aki szeptemberre várja elsõ gyermekét. Távollétében Horváth Alexandra és a Csernák testvérpár, Edina és Petra képviselte a szegedi színeket. Horváth (K1 1000m), valamint Csernák lányok (K2 1000m, K2 200m) három bronzérmet szereztek a hétvégén.

Hozz�sz�l�sok Kedves Olvas�! Jelentkezzen be �s akkor hozz�sz�lhat a t�m�hoz!