Brutális: Jöhet az 1600 lóerõs Veyron Super?
Nemzetközi sport Nemzetközi sport
Baksa védései sem segítettek a Rijeka ellen
Bittmann Emil   2010 September 26, Sunday
Image
Kikapott a horvát Rijekától, de így is továbbjutott a Szeged-Beton VE a férfi vízilabda Euroligában. Kásás Zoltán együttese két gyõzelemmel és egy vereséggel csoport másodikként került a második selejtezõkörbe.
  Hozzszlsok Nyomtat E-mail PDF

A Montpellier és a Nagyvárad elleni sikereknek köszönhetõen már a 2. forduló után eldõlt, hogy a Szeged-Beton teljesíti a célt és továbbjut a csoportjából az Euroligában. Varga Péterék a hazai rendezésû selejtezõ utolsó mérkõzésén ma délben a horvát Rijeka ellen a csoport elsõ helyének megszerzéséért szálltak vízbe. A nyáron a spanyol Garciával, valamint az olimpiai bajnok Varga Dénessel és Dániellel megerõsített vendégek is két gyõzelemmel a hátuk mögött várták a találkozót. A meccs elsõ gólját egy magyar pólós lõtte, de ennek cseppet sem örültünk, hiszen az ifjabbik Varga testvér, Dénes talált be a szegedi kapuba elõnybõl. Nem sokkal késõbb jött az elsõ hazai találat, Kiss Csaba egyenlített távolról. Az 5. percben újabb horvát fór, és ismét egy Rijeka gól, az eredményjelzõ pedig már 2-1-es Primorje vezetést mutatott. A második negyed elején Varga Péter harcolt ki egy büntetõt, amelyet Dr. Molnár váltott gólra. A Beton egyese, Baksa László remek formában védett, átlövéseket és ziccereket védett, Glavan próbálkozásánál azonban õ is tehetetlen volt. A horvát játékos természetesen elõnybõl talált be. A nagyszünetre mégis döntetlennel vonulhattak a csapatok, hiszen az új-zélandi Kayes Molnárra emlékeztetõen forgatta be a védõjét és szerzett egy klasszis centergólt (3-3).

A harmadik negyedben a hazai oldalon Vindisch, a vendégeknél pedig Garcia szerzett egy-egy gólt, így az utolsó nyolc perc is egálról indult. A zárójátékrész elsõ két Rijeka támadásánál elõbb a kapufa, majd Baksa segíti ki a Kásás-tanítványokat, a harmadik akció azonban már sikeres. A horvát csapat tizenkettedik emberelõnyös helyzeténél addig táncoltatták meg a labdát a vendégek, amíg Varga Dániel nem maradt üresen, a Vasas korábbi klasszisának ezután nem okozott gondot, hogy mattolja a teljesen esélytelen Baksát (4-5). A következõ támadásánál a Szeged kapott egy elõnyt, Kiss Csaba pedig két védõt becsapva ismét egyenlített. A hátralévõ három percben azonban újabb hazai gólnak már nem örülhettek a nézõk. A Beton sorra elhibázta a lehetõségeit, Varga Dénes azonban nem, nyolcvan másodperccel a lefújás elõtt újabb gólt lõtt (5-6), sõt a végsõ dudaszó elõtt Varga Dániel egész pályás lövése is becsúszott a kapuba, így a Rijeka 7-5-re megnyerte a meccset és a csoportot is.