Választás 2014 – Botka: az Orbán-kormány leválthatĂł
Elia: Elsõ tuningcsomag az új Renault Cliohoz
Nemzetközi sport Nemzetközi sport
Meg van az elsõ Euroligás gyõzelem
MunkatársunktĂłl   2009 December 02, Wednesday
Ezúttal úgy kezdett a Szeviép, ahogy a Brno ellenünk a múlt héten. A franciák 14-0 után dobták az elsõ pontjukat. A Szeged végig uralta a meccset, a kicsit gyengébb harmadik negyed ellenére nyert 82-66-ra
  Hozzászólások Nyomtat E-mail PDF

A vasárnapi magabiztos gyõzelem kicsit több nézõt vonzott, mint a legutóbbi Brno elleni meccs. Ebben szerepet játszott, hogy a klub vezetése iskolákat hívott meg ingyen meccset nézni. Jelena Tomics személyében hölgy játékvezetõje is volt a találkozónak, de volt még egy szokatlan látvány, a vendégek 14-ese Isabelle Yacoubou-Dehoi padlizsán színû hajával tûnt ki a mezõnybõl.

A mieink teljesen új koreográfiát találtak ki a harmadik hazai EL meccsükre, 12-0-lal kezdtek, bár tíznél idõt kértek a franciák. Sipaviciute kezdte, majd Fûrész duplája és tripláját Németh Betti irigyelte meg, Õ is trojeszt helyezett el a gyûrûbe. A vendégek 4 perc 22-nél dobták az elsõ pontjukat 14-0-nál, Eldebrink révén. Zserzserunova kosarára megint a válaszolt (16-4) Bõ egy perccel a negyed vége elõtt Ciglar triplájánál 17, Horvát Zsuzsa duplájával már 19 volt a különbség (23-4), miközben egyre jöttek a nézõk! 24-7-es vezetésünknél volt még hat másodperc, Bencze Tamás is idõt kért, de ezt a franciák Eldenbrink révén kihasználták, hisz rossz volt Laczi dobása, így 24-9-cel zárult az elsõ negyed. Ilyen még nem volt a Szeviép történetében!

Fûrész triplája indította a második tíz percet, majd a két szegedi légiós center is betalált, így nem csoda, hogy 31-9-nél megint idõt kértek a franciák, rögtön dobtak is egy hárompontost, amire természetesen mi is triplával válaszoltunk, Laczi Edit révén. 36-14-nél Vincze Viki is bejött, lehetett forgatni a csapatot. Zserzserunova ziccert dobott, majd leblokkolta a padlizsán hajút! Szép harc alakult ki közöttük. Sipaviciute pihenni ment, tehette 11 pontnál és három lepattanónál tartott már ekkor (15. perc), de fél perc múlva már jött is vissza Olen helyett. Laczi Edit szórta a triplát, mint bolond szakácsnõ a lisztet, így a 17. percben már 42-14 volt ide! Így Emõ is pihenhetett egy kicsit. Sajnos a félidõ végére elfáradtunk egyre több lett a személyi hibánk, így a franciák feljöttek 46-23-ra. Jókor jött a szünet.

Sacko dobta a fordulás utáni elsõ pontot, büntetõbõl, majd Eldebrink triplájával már 46-27 lett. Ciglar és Zserzserunova duplával válaszolt (50-27) Eldebrink Újabb triplájára Ciglar válaszolt zicerbõl, mivel a vendégek feljöttek húsz pontra, Bencze Tamás idõt kért,(25. perc: 52-32) mert három támadásunknál is lejárt az idõ, dobás nélkül! Nem sokat segített az idõkérés, hisz a vendégek feljöttek 54-40-re! Horváth duplája a legjobbkor jött. Sipaviciute magához ragadta a marsall botot (61-44), de Huston duplája, majd a büntetõje közelebb hozta volna a franciákat, de Németh Betti a dudaszó elõtt triplát dobott. A labda kétszer is körbepördült, majd beszédült (64-47), így kellõ elõnnyel kezdhettük az utolsó tíz percet.

Két hazai duplával indult az utolsó játékrész, elõbb Horváth, majd Laczi volt eredményes, de jött rá egy trojesz Leprontól, amire Russai is triplával válaszolt. (71-50) Laczi Edit megint dobott egy hármast, így újra 22 volt a különbség. Arrondo triplájával megint húsz alá jöttek, sõt egy eladott labda után El Gargati büntetõt dobott. Újabb vendég tripla után szegedi idõkérés, hisz még öt perc van és csak 14 pont az elõny! Németh Betti duplájával folytatjuk, s közben jön a hír, hogy a Pick pontot rabolt Mezõkövesden az utolsó percben lõtt két góllal 35-35-re mentette a meccset.

Fûrész Emõ 12. pontja 78-60-ra módosította az állást, közben Horváth Zsuzsa kipontozódott. 80-60-nál Bencze behozta Tóth Cilit és Lengyel Dalmát is, tehette, hisz megvolt a meccs. Az Európa Ligában elõször!

Szeviép Szeged- Tarbes GB 82-66 (24-9, 22-14, 18-24, 18-9)

Szeged 600 nézõ, vezette: Vinasi (román), Tomic (horvát), Tsekov (bulgár)

Szeviép: CIGLAR 7/3, NÉMETH 8/6, FÛRÉSZ 12/6, ZSERZSERUNOVA 10, SIPVICIUTE 16. Csere: Horváth 8, LACZI 14/8, Vincze 2, Russai 5/3, Tóth. Edzõ: Bencze Tamás.

Tarbes: Houston 11, ELDEBRINK 21/9, Breitreiner 2, Yacoubou-Dehoi 2, Lepron 3/3. Csere: Sacko 6, El Gargati 4, ARRONDO 14/9, Jannault, Castels 3. Edzõ: Francios Gomes.

Kipontozódott: Horváth a 35. Sacko a 37.percben

Hozz�sz�l�sok Kedves Olvas�! Jelentkezzen be �s akkor hozz�sz�lhat a t�m�hoz!