Választás 2014 – Botka: az Orbán-kormány leváltható
Plusz 70 lóerõt facsart ki az Audi S3-ból az ABT
Nemzetközi sport Nemzetközi sport
Megint bénultan kezdtek a lányok, nyert a Brno
Munkatársunktól   2009 November 25, Wednesday

Hihetetlenül nyomasztja a mieinket a hazai pálya. Két idegenbeli meccsünkön mindig mi vezettünk az elején. Most 0-12-vel kezdtünk. Nem csoda, hogy Szeviép Szeged- Brno 54-71
  Hozzszlsok Nyomtat E-mail PDF

Az ember kimegy gyanútlanul a sportcsarnokba, s egy béka jön vele szembe. Egy levelibéka, ember nagyságban. Az a helyzet, hogy Pobjedrád György király városából, Brünnbõl érkezett vendégek kabalaállata a már fent nevezett béka.

Beöltözött békával igen, a hazaiak kapitányával viszont csak civilben találkozhattunk. Fûrész Emõ bár hétfõn és kedden is edzett, nem kapta még meg a rajtengedélyt, mi több a lelátóra is csak holterrel ülhetett fel, aminek eredményét reményeink szerint azonnal kiértékelik, s talán a Gyõr elleni vasárnapi rangadón már szerepelhet. Az elején látottak miatt a 24 órás vérnyomásmérõ elég rossz adatokat rögzíthetett, mert

Viteckova duplájával indult a meccs, igaz a jegyzõkönyv elsõ bejegyzése Zserzserunova faultja volt. Szegedi kosárra viszont még várni kellett, addig viszont Bonner kétszer, Horakova egyszer betalált, így null-nyolcnál, Bencze Tamás kikérte az idejét. 12-0-nál végre megtört a jég és Ciglar kosarát 4 perc 36-nál agy taps fogadta. S, ha egy üzlet megindul, Olena Zserzserunova kétszer is betalált, így a hetedik percben már 6-16-ot mutatott a tábla. Késõbb Ciglar egy triplát, Németh egy duplát dobott, így az elsõ negyed végén maradt a tíz pont oda (11-21)

Ciglar duplájával indult a második tíz perc, s a dobásnál a vendégek irányítója Hana Horakova meg is sérült, le kellett cserélni. A horvát irányító vitte a hátán a Szegedet, rajta kívül csak Sipaviciute tudott kosarat dobni, az utolsó három percig. Keetõ és féllel a félidõ vége elõtt, Horváth Zsuzsa is dobott egy ziccert, majd faultolt egyet, amit a vendégek legjobbja a színes bõrû Bonner azonnal büntetett, 21-34. Vincze, Zserzserunova duplái és Németh Bernadett büntetõi tízen belülre hozták a csapatot (27-36)

Szünetben találkoztunk Sztojan Ivkoviccsal a Kecskemét férfi kosarasainak edzõjével, nem csoda, hisz felesége Béres Tímea játszott a cseheknél korábban.

Kosár nélkül telt el a második félidõ elsõ két perce, a vendégek találtak be elõször, majd kettõ perc húsznál Horváth Zsuzsa dobta be az egyik büntetõjét (28-38). Németh Betti végre elvállalt egy triplát, ami be is esett így megint tízen belülre kerültünk, sõt Vincze Viki duplájával már csak 39-33 oda! Nem sokáig, Kulichova és Mc. Williams kosaraival megint közte tíz (35-45) Tisztán védekeztek a vendégek, ezt mutatta a fault arány is három perccel a negyed vége elõtt 13-7 volt a „javunkra". Viszont a nyolcadik hibájukból három pontot szerzett az egyre bátrabb Németh Betti, hisz a dupla után a büntetõt is bedobta. (38-45) Sapviciute viszont a kipontozódás szélére jutott, Zsrzserunova jött a helyére. Sajnos a negyed vége meint a vendégeké volt, s az utolsó negyedre 13 pontos hátrányba kerültünk. (40-53).

Az utolsó negyedben Németh Betti vezérletével mindent megpróbálunk, de a vendégeknek mindenre volt válasza. (50-64) Két gyors szegedi dupla felrázta a szurkolókat, de tízen belülre már nem engedtek bennünket. A harmincnyolcadik minutumban Sipaviciute kipontozódott, s megint lett közte 15. (54-69)

A végén még egy vendég dupla így lett a legnagyobb a különbség.

Ennyivel ezen az estén jobbak voltak a csehek!

Szeviép Szeged KE- Frisco Sika Brno 54-71 (11-21, 16-15, 13-17, 14 -18)

Szeged 400 nézõ. Vezette: Janac (szlovák), Kudlicki (lengyel), Vuckovic (szlovén).

Szeviép: CIGLAR 13/3, NÉMETH 13/6, Horváth 3, Zserzserunova 6, Sipaviciute 8. Csere: Vincze 6, Laczi 5/3, Russai. Edzõ: Bencze Tamás.

Brno: Horakova, VITECKOVA 14/6, BONNER 17, Kulichova 9, Mc. WILLIAMS 25. Csere: Skerovic 2, Hanusova 2, Grima 2, Stehlikova. Edzõ: Jan Bobrovsky.