Választás 2014 – Botka: az Orbán-kormány leváltható
Chevrolet Matiz V8: Csöpp autó nagy "szívvel"
Nemzetközi sport Nemzetközi sport
A Posillipo izzadt, a Beton kemény volt
Munkatársunktól   2009 November 06, Friday
A szombati rangadó elõtt az olaszok szenvedtek, a mieink szárnyaltak. Az igazi értékmérõ meccs a Nápoly elleni találkozó lesz holnap este. Szeged Beton-Montpellier 13-4.
  Hozzszlsok Nyomtat E-mail PDF

A LEN Kupa csoportmérkõzésének nyitányán majdnem meglepetést okozott az elõzetesekben kissé „lesajnált" német Duisburg. A félidõben még egy góllal vezettek az esélyesebb és a póló világában sokkal ismertebb Posillipo Nápoly ellen (4-3). A harmadik negyedben az olaszok fordítottak, s a döntetlenre hozott utolsó játékrésszel, végül is egy góllal nyertek.

Posillipo - Duisburg 9-8 (2-3, 1-1, 4-2, 2-2)

A nap második meccsén villámrajtot vett a Szeged Beton, Vindisch két (másodikat büntetõbõl lõtte- a szerk.), Komlósi és Molnár egy-egy góljával már négy-nullára elhúztak a mieink, de a negyed utolsó elõtti percében szépítettek a franciák.

A második nyolc percben csak szegedi találatnak tapsolhatott a publikum, elõbb Török Béla, majd Varga Pepe is betalált. Kettõ között, pedig Németh „Kata" Zsolt kivédte Pirat büntetõjét.

Térfélcsere után Somogyi kétszer is betalált, így már 8-1-re elhúztunk, a második francia büntetõt azonban már De Bruijn belõtte, amire Juhász még a negyed vége elõtt válaszolt.

Az utolsó játékrész góltermelését Török nyitotta meg. A vendégeken a kapus csere sem segített, Kuncz is betalált (11-2). Újabb vendéggól Van Eck révén, majd Török Béla a harmadik megítélt ötméterest is bevágja. Felhangzik a tíz, tíz kiáltás, amikor az új-zélandi centerünk Joseph Kayes is betalált. (13-3) A végén azonban „maccsban" maradtak a franciák, lévén övék volt a záró találat

Szeged Beton - Montpellier 13-4 (4-1; 2-0; 3-1; 4-2)
Szeged 200 nézõ. Vezette:Naumov (orosz), Rajevics (montenegrói)
Szeged Beton: Németh - Juhász 1, Vindisch 2, Komlósi 1, Dr. Molnár 1, Somogyi 2, Török 3. Csere: Kayes 1, Varga 1, Ágner, Busila, Kuncz 1. Edzõ: Kásás Zoltán.
Montpellier: Simon- Aguilar, De Bruijn 2, Van Eck 2, Pirat, Peisson , Boust. Csere: Vergeade, Pastry, Hansen, Jarnet, Vasseur, Riabi. Edzõ: Fabien Vasseur.
Gólok emberelõnybõl: 5/3 ill. 5/1.  Ötméteresbõl: 3/3 ill. 2/1

Hozz�sz�l�sok Kedves Olvas�! Jelentkezzen be �s akkor hozz�sz�lhat a t�m�hoz!