Román-magyar - Sima vereség Bukarestben, távolodik a pótselejtezõ - FRISSÍTETT
MTI   2013 September 06, Friday

Olvas�i �rt�kel�s:starstarstarstarstar / 0
�rt�kelje �n is! starstarstarstarstar
  Hozzszlsok Nyomtat E-mail PDF
(MTI) - A magyar labdarúgó-válogatott kilátástalan játékkal rendkívül sima, 3-0-s vereséget szenvedett péntek este Bukarestben a románok vendégeként világbajnoki selejtezõmérkõzésen. Ezzel távolabb került a pótselejtezõt érõ második hely megszerzésétõl.
  •     Vb-selejtezõ, D csoport:

Románia-Magyarország 3-0 (2-0)

Bukarest, Nemzeti Stadion, 41 405 nézõ, v.: Alberto Undiano Mallenco (spanyol)
    gólszerzõk: Marica (2.), Pintilii (31.), Tanase (88.)
    sárga lap: Bourceanu (50.), illetve Korcsmár (14.), Lipták (45.), Vanczák (61.)

Románia: Cirpian Tatarusanu - Alexandru Matel, Nicolai Dorin Goian, Vlad Chiriches, Razvan Rat - Alexandru Bourceanu, Mihai Doru Pintilii - Gabriel Torje (Cristian Tanase, 58.), Bogdan Stancu, Alexandru Maxim (Adrian Popa, 64.) - Ciprian Marica (Ovidiu Hoban, 79.)

Magyarország: Bogdán Ádám - Vanczák Vilmos, Guzmics Richárd, Lipták Zoltán, Kádár Tamás - Koman Vladimir (Szabics Imre, 85.), Korcsmár Zsolt (Hajnal Tamás, 34.), Varga József (Lovrencsics Gergõ, 68.), Dzsudzsák Balázs - Szalai Ádám, Böde Dániel

I. félidõ:
    2. perc: Guzmics óriásit hibázott, utolsó emberként Maricához passzolt, a klub nélküli támadó így egy az egyben vezethette Bogdánra a labdát, és könnyedén passzolt a kapu bal oldalába (1-0).
    31. perc: Koman labdavesztését követõen lendületbõl indulhattak a románok, Marica kapott egy indítást, a 16-oshoz érve visszakészítette a labdát Pintiliinek, õ pedig elképesztõen nagy gólt lõtt a bal felsõ sarokba. A labda a felsõ kapufát érintve vágódott a hálóba (2-0).

II. félidõ:
    88. perc: Tanase lépett be a 16-oson belülre, majd kilõtte a jobb alsó sarkot (3-0).

A magyar szurkolók "ki nem ugrál, büdös román" rigmussal, illetve "cigányozással" hergelték magukat a rendkívül fontos összecsapásra, de a házigazdák oldaláról sem maradt el a válasz, "kifelé, kifelé, a magyarokkal az országból kifelé" hangzott a legtöbbször. A kölcsönös tisztelet hiányzott, a románok elképesztõ füttykoncertet adtak a magyar himnusz alatt, válaszul a vendég drukkerek háttal állva tüntettek a román himnusz közben.
    Szinte el sem kezdõdött a mérkõzés, amikor a románok már vezettek, igaz, Marica góljához Guzmics elképesztõ hibája is kellett. Ettõl megzavarodott a magyar csapat, de ezt a románok egy darabig nem használták ki. Bõ negyed órának kellett eltelnie ahhoz, hogy Egervári Sándor együttese rendezze sorait, de a találkozót így is  a hazaiak irányították, volt, hogy egy percig passzolgatták körbe a magyar játékosokat.
     A 31. percben egy távoli bombából növelték elõnyüket a románok, a hazai ultrák - akik a kapujuk mögött helyezkedtek el - ennek már nem igazán örülhettek, a rendõrség ugyanis kiszorította õket a szektorukból.
    Egervári Sándor nem várhatott a változtatással, védekezõ középpályását, Korcsmárt irányítóra, Hajnalra cserélte.
    A fordulást követõen sem változott a játék képe, a románok kedvükre adogattak, nem erõltették a támadásokat. A magyarok ritmustalanul futballoztak, a párharcok jelentõs részébõl vesztesen kerültek ki. A 68. percben Stancu dönthette volna végleg el a három pont sorsát, egyedül vezethette Bogdánra a labdát, de a magyar kapus óriási bravúrral hárított. Néhány pillanattal késõbb ismét csak rajta múlt, hogy nem született meg a házigazdák harmadik gólja.
    A magyar csapat a hajrára sem tudott kellõképpen felpörögni, ráadásul Tanase is betalált, így a vendégek kilátástalan játékkal, sima vereséget szenvedtek.
    "Sajnos nem tudtuk megvalósítani, amire készültünk - kezdte gyorsértékelését Egervári Sándor szövetségi kapitány. - Nyilván ehhez kellett egy nagyon korai, súlyos egyéni hibából kapott gól. A román válogatott ma este a játék minden tekintetében felülmúlt minket."
    "Ami a célunk volt, azt elértük, ezzel a gyõzelemmel megnõttek az esélyeink a második hely megszerzésére - jelentette ki a román szakvezetõ, Victor Piturca. - A mérkõzés nagyon jól sikerült, nem akarok dicsekedni, de ez az eredmény magáért beszél, szinte tökéletesen játszottunk. Ugyanakkor még nem örülhetek maradéktalanul, hiszen a törökök elleni meccs hátravan. Úgy gondolom, azt a találkozót is meg fogjuk nyerni, és akkor meglesz a második hely."
    A románok a gyõzelmükkel megelõzték a magyarokat, s a második helyre léptek elõre a D csoportban. Egervári Sándor együttese - amelynek hátránya így két pont a románokkal szemben - kedden az észt csapatot fogadja a Puskás Ferenc Stadionban.
    A magyar válogatott több mint 32 éve nyeretlen a románok ellen, ráadásul idegenben csaknem ötven éve nem tudott gyõzni.

Hozz�sz�l�sok Kedves Olvas�! Jelentkezzen be �s akkor hozz�sz�lhat a t�m�hoz!