Ukrán válság - Orosz lap: Viktor Janukovicsot állítólag infarktussal kórházban kezelik
Diszkótragédia - Fenntartotta a korábbi jogerõs ítéletet a Kúria a West Balkán-ügyben
Szegedi hĂ­rek
Bõrgyógyászati távkonzultációs rendszert fejlesztettek Szegeden
Vízilabda ob I - Molnár Tamásék Diapolo Szeged VE néven folytatják
Színházi világnapi programok Szegeden
Választás 2014 – Bajnai: áprilisban hosszĂş távra eldõl, az ország merre halad tovább

Hozzászólások Nyomtat E-mail PDF
(MTI) - A címvédõ MKB Veszprém 33-28-ra legyõzte legnagyobb hazai riválisát, a vendég Pick Szegedet a Budapest Bank férfi kézilabdaliga szombati rangadóján, és óriásit lépett abban az irányban, hogy az alapszakaszban az élen végezzen. A hazaiaknál Vujin 12-szer volt eredményes.
  •     Budapest Bank fĂ©rfi liga:

MKB Veszprém - Pick Szeged 33-28 (17-10)
null
gól: Vujin 12/3, Császár 6/3, Sulic 5, Iváncsik G. 3, Gulyás 2, Vilovski 2, Perez 2, Ilyés 1, illetve Sulc 7, Prodanovic 5/3, Ancsin 5, Pribanic 4, Lékai 4, Zubai 2, Vadkerti 1

A két hazai élgárda október 29-i találkozóján a Szeged otthon 24-23-ra gyõzött, ezzel megszakította a nagy rivális három és fél éve tartó veretlenségi sorozatát. Ezt követõen viszont a Tisza-partiak kerültek hullámvölgybe, kikaptak Tatabányán, majd azóta Csurgón is pontot hagytak.

Jól kezdett a Veszprém, 3-1-re, majd 5-2-re is vezetett, és remek védekezésének köszönhetõen a folytatásban is fokozatosan növelte az elõnyét. A szegedi támadások vontatottak voltak, ez jelentõsen megkönnyítette a címvédõ dolgát, amely megérdemelten húzott el a szünetre hét góllal.

A szünet után Sulic megütötte Lékait, ezért egybõl piros lapot kapott. Tatait, a szegedi kapust meg azért küldték ki két percre, mert összekülönbözött egy hazai szurkolóval, aki nem adta neki vissza a labdát. Késõbb is az agresszivitás jellemezte a rangadót, a kiállításokból pedig a Szeged jött ki jobban, és 20-13 után megkezdte a felzárkózást. Keményen harcoltak a Tisza-partiak, feljöttek 23-19-re, majd 27-24-re, ám a hajrában a rutinos hazai átlövõk, Perez és Vujin eldöntötték a két pont sorsát.

Ezzel a sikerrel a BL nyolcaddöntõjében is érdekelt Veszprém gyakorlatilag megnyerte az alapszakaszt, miután úgy van 38 pontja, hogy már csak két találkozója van hátra, míg a Szeged 33 pontos, és még három összecsapás vár rá.