Ukrán válság - Orosz lap: Viktor Janukovicsot állítólag infarktussal kórházban kezelik
Diszkótragédia - Fenntartotta a korábbi jogerõs ítéletet a Kúria a West Balkán-ügyben
Szeged
Szegedi hírek
Pingvinfiókák születtek a Szegedi Vadasparkban
Színházi világnapi programok Szegeden
Választás 2014 – Bajnai: áprilisban hosszú távra eldõl, az ország merre halad tovább
Image
Egy percig sem álltunk továbbjutásra a Fradi ellen, pedig a zöld-fehérek semmi különöset nem csináltak. Három negyed alatt lõttünk három gólt. Az utolsóban négyet, de addigra elúszott a hajó. Szeged-FTC 7-7.
  Hozzszlsok Nyomtat E-mail PDF

Az elõzõ kiírásban nem okozott gondot a szegedi csapatnak egy gólos hátrányt behozni. Igaz akkor már csak a LEN Kupa maradt egyetlen megnyerhetõ trófeának. Most még a bajnoki négyes döntõ nem úszott el a csapat számára. Viszont az utóbbi hetek mutatott formája nem bíztatott sok jóval.

De ez így talán nem is pontos, hisz szinte a Vasas elleni Magyar Kupa elõdöntõ és a Fradi elleni bajnoki kivételével minden meccsen voltak nagyon jó szakaszaink. Néha három negyeden keresztül, néha még az utolsó negyed elsõ percében is ment a csapatnak. Azután összecsuklottunk, mint a colstok.

Most viszont nagyon szép dolgokat mûveltünk az utolsó öt percben, csak addigra már elment a hajó.

A Fradi kezdett jobban, s elhúzott két góllal, amit a negyed végéig behoztunk, sõt Török Béla góljával a vezetést is átvettük. Jött a szokásos hiba, s egyenlítettek a vendégek. A formán kívül játszó Vindisch kihagyott büntetõje, amely Kuncz rossz passza után, ajándékként hullott az „ölünkbe", víz alá nyomta a csapatot. Szünetre egy gólos hátrányt szedtünk össze.

A harmadik negyed igazi rémálom volt. Sorra hagytuk ki az elõnyöket, s a vendégek Jászberényi és Steinmetz Barna vezetésével elmentek 6-3-ra.

Bár elhoztuk a labdát a negyedik ráúszásnál is, gólt nem lõttünk. Molnár Papesz megunta a kintiek impotens játékát, kijött átlövõbe, s három góljával közelebb hozta a csapatát, pechünkre az egykori szegedi, Balatoni is betalált, így Varga Pepe gólja csak a döntetlent jelentette. Az utolsó akciónál még volt esély a hosszabbítás kiharcolására, de Lehmann Pisti fölé vágta a labdát, így a Fradisták örülhettek. Kiverték a címvédõt, s valljuk be nem érdemtelenül.

A Beton számára maradt azért egy trófea megszerzésére esély ebben az évben, hisz vasárnap este hatkor Kotorban összecsapnak a BL gyõztessel. Ott nem a mieink az esélyesek, így hátha tudnak végre 32 percig jól játszani!

Szeged Beton VE-FTC-Fischer Klíma 7-7 (2-2, 1-2, 0-2, 4-1)
Szeged, 300 nézõ. V: Radonjic (szlovén), Sztavrapulosz (görög)
Szeged: BAKSA - Somogyi 1, Lehman, Komlósi, Dr. MOLNÁR T. 4, Vindisch, Juhász Zs. Csere: Varga P. 1, Török 1, Kuncz, Kayes, Busila. Edzõ: Kásás Zoltán
FTC: JÁSZBERÉNYI - Tóth M., Weszelovszky 1, Czigány K., MÁTÉ 2, Balatoni 1, Dr. STEINMETZ B. 1. Csere: MÁTYÁS 2, Babay, Tóth B. Edzõ: Godova Gábor
Gól - emberelõnybõl: 10/5, ill. 7/4 Gól - ötméteresbõl: 1/-, ill. - Kipontozódott: Babay (27. p.)
Piros lap: Wiesner Tamás, az FTC szakosztály-igazgatója
Továbbjutott: Ferencváros (17-16)
Kásás Zoltán: - Kiesésünk okai: három negyed alatt három gólt dobtunk. Sok hibával játszottunk, továbbá az emberelõnyök kihasználásában sem jeleskedtünk.
Godova Gábor: - A legjobb napjaira emlékeztetõen játszó Molnár Tamás vezérletével veszélyesen hajrázott a Szeged. Jászberényi Gábor védéseire, no meg egy kis szerencsére is szükségünk volt a továbbjutáshoz.

Hozz�sz�l�sok Kedves Olvas�! Jelentkezzen be �s akkor hozz�sz�lhat a t�m�hoz!