VĂĄlasztĂĄs 2014 – Bajnai: ĂĄprilisban hosszĂș tĂĄvra eldĂ”l, az orszĂĄg merre halad tovĂĄbb
Elfogadtåk szegedi önkormånyzat 2014-es költségvetését
Balett és fantasztikus vígjåték a Szegedi Nemzeti Színhåz mårciusi mûsorån
FIGYELEM! MENETREND MÓDOSÍTÁS!
sport sport
Légfegyveres Eb - Miskolczi Julianna aranyérmes légpuskåban, Sike bronzérmes futócélban
MTI   2014 March 05, Wednesday

(MTI) - Miskolczi Julianna aranyérmet nyert nÔi légpuskåban, míg Sike József - a csapat gyÔzelme utån - bronzérmes lett a férfi futócéllövÔk 30+30-as szåmåban a moszkvai légfegyveres Európa-bajnoksåg szerdai zårónapjån.
  Hozzászólások Nyomtat E-mail PDF

Miskolczi mår az alapversenyben is kivålóan célzott, s 416,2 körös eredménnyel a hetedik helyen zårt, így a nyolcas döntÔben folytathatta szereplését.
    A tavaly bevezetett Ășj rendszerĂ» finĂĄlĂ©ban tiszta lappal kezdett minden versenyzĂ”, s a nyolcadik, a tizedik, a 12., a 14., a 16. Ă©s a 18. sorozat utĂĄn is kiesett egy-egy lövĂ”. A komĂĄromi puskĂĄs a döntĂ” elejĂ©tĂ”l remekĂŒl lĂ”tt, hamar az Ă©lre ĂĄllt, s elĂ”nyĂ©t fokozatosan növelte rivĂĄlisaival szemben. AztĂĄn a 16. lövĂ©s utĂĄn biztossĂĄ vĂĄlt a dobogĂłs helye, de ekkor mĂĄr szinte a nyakĂĄban Ă©rezhette az aranyĂ©rmet is, mivel nĂ©gy körrel vezetett a harmadik szerb Ivana Maksimovic elĂ”tt, s hĂĄrommal elĂ”zte meg a mĂĄsodik helyen ĂĄllĂł, szintĂ©n szerb Andrea Arsovicot. Ekkora elĂ”nyt csak akkor veszĂ­thetett volna el, ha nagyokat hibĂĄzik az utolsĂł nĂ©gy körben, ĂĄm Miskolczi ezĂșttal kicsit sem hibĂĄzott, s egĂ©szen parĂĄdĂ©s, 209,5 körös eredmĂ©nnyel nyert.
    A 30 éves sportlövÔ finålés teljesítményének színvonalåt jól érzékelteti, hogy kedden a férfi gyÔztes, az ukrån Aleh Carkov 208,6 körrel szerzett aranyérmet.
    Miskolczi Julianna pĂĄlyafutĂĄsa eddigi legnagyobb sikerĂ©t aratta MoszkvĂĄban, s 1993 Ăłta Ă” az elsĂ” magyar, aki a nĂ”i puskĂĄsok 10 mĂ©teres olimpiai szĂĄmĂĄban EurĂłpa-bajnoksĂĄgot nyert. Akkor FĂłriĂĄn Éva gyĂ”zött.
    Ugyanebben a versenyben Biatovszki Mira a 19., Szijj Katinka pedig az 54. helyen végzett, a magyar csapat pedig a nyolcadik pozícióban zårt.
    Az olimpia mĂ»sorĂĄn nem szereplĂ” futĂłcĂ©l 30+30-as szĂĄma is nagy magyar sikerrel zĂĄrult, miutĂĄn a Sike JĂłzsef, Tasi TamĂĄs, Boros LĂĄszlĂł összeĂĄllĂ­tĂĄsĂș csapat 1734 körös Ășj vilĂĄgcsĂșccsal gyĂ”zött. EgyĂ©niben Boros hetedik lett, ĂĄm Sike Ă©s Tasi - elsĂ” Ă©s mĂĄsodik helyen - bejutott az Ă©remmĂ©rkĂ”zĂ©sekbe. Ott elĂ”bbit a lengyel Lukasz Czapla gyĂ”zte le 6:4-re, mĂ­g Tasit az ukrĂĄn Vladiszlav Prjanisnyisnyikov 7:5-re. A harmadik helyĂ©rt rendezett mĂ©rkĂ”zĂ©st aztĂĄn Sike nyerte 6:3-ra, Ă­gy bronzĂ©rmet nyert.
    A nÔi puskåsok mellett a férfi pisztolyosok olimpiai szåmåt is megrendezték szerdån, itt az egyetlen magyar induló, Tåtrai Miklós a 22. lett.
    A magyar vålogatott négy arany- és két bronzéremmel zårta az Európa-bajnoksågot. Koråbban a 16 éves Major Veronika a junior lånyok mindkét futócéllövÔ versenyét megnyerte, míg a felnÔtt férfi futócéllövÔ-csapat hétfÔn harmadik lett a 40 vegyes szåmban.

Hozzïżœszïżœlïżœsok Kedves Olvasïżœ! Jelentkezzen be ïżœs akkor hozzïżœszïżœlhat a tïżœmïżœhoz!

Webradio.hu - Szegedi, orszïżœgos ïżœs sport hïżœrek a nap 24 ïżœrïżœjïżœban!:HĂ­rek arrow HĂ­rközpont

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.