sport
Belga szövetségi kapitánya van a nõi röplabda-válogatottnak
(MTI) - A belga Jan De Brandt lett a magyar nõi röplabda-válogatott szövetségi kapitánya.
Osztrák jégkorongliga - Új cél a Fehérvár elõtt
Légfegyveres Eb - Miskolczi Julianna aranyérmes légpuskában, Sike bronzérmes futócélban - FRISSÍTET
Légfegyveres Eb - Világcsúccsal aranyérmes a férfi futócéllövõ-csapat
Nõtt az Adidas profitja 2013-ban
MTI hĂ­rek
Külföld
Ukrán válság - Magyar katona vezeti az EBESZ katonai megfigyelõit
Magyarország
A vártnál gyengébb a szél a Balatonnál, nem kellett beavatkozni a magas vízállás miatt
EU
EU-csúcs - Párizs: nem lesznek szankciók Oroszországgal szemben az uniós csúcson
Külföld
Szerbiai választások - A szerb média szerint unalmas a kampány
Magyarság
Gulyás: óriási elõrelépés, hogy négy év alatt közel 600 ezren élnek a kedvezményes honosítással
Sport
Versenyuszoda épül Gödöllõn
Tudomány
Forradalmasíthatja a sebészetet a törések selyemcsavaros rögzítése
Külföld
Ukrán válság - Orosz lap: Viktor Janukovicsot állítólag infarktussal kórházban kezelik

Hozzászólások Nyomtat E-mail PDF
(MTI) - Miklós Edit szenzációs teljesítményt nyújtva az ötödik helyen végzett a nõi alpesi sízõk világkupa-sorozatának vasárnapi lesiklóversenyén, a svájci Crans Montanában.

Magyar síelõ ilyen elõkelõ helyen még soha nem zárt vk-viadalon. Miklós Edit - aki ebben a szakágban hetedik lett a múlt vasárnap véget ért szocsi téli olimpián - a meglepetésre gyõztes osztrák Andrea Fischbacher, valamint honfitársa, Anna Fenninger, továbbá a szám olimpiai bajnoka, a szlovén Tina Maze és a szintén osztrák Elisabeth Görgl mögött szerezte meg az ötödik helyet. A szakági vk-t vezetõ német Maria Höfl-Riesch kilencedik, az ötkarikás játékokon Mazével holtversenyben elsõ svájci Dominique Gisin pedig tizedik lett.

A versenyt a rossz idõjárási körülmények miatt többször is elhalasztották, elõbb szombatról vasárnapra, majd délelõttrõl kora délutánra. Miklós Edit - aki 45 vk-pontot gyûjtött a mostani versenyen - a Kossuth Rádiónak elmondta, ugyanolyan jól érezte magát a pályán, mint a szocsi játékokon:

"A pálya közepén egyszer hibáztam, és majdnem elestem, de ahogy mondani szoktam, az nyer, aki kevesebbet hibázik. Mindent kockára tettem, mert ez volt az utolsó verseny, ahonnan kvalifikálhattam magam a 25-ös fináléra, de az sajnos nem sikerült, mert összesítésben csak a 26. lettem." A magyar sízõ hozzátette, ígéreteket kapott arra, hogy jobb körülmények között készülhet és több támogatást kap nyáron a következõ szezonra, így jövõre még szebb eredményekben bízik. Ami a közeljövõt illeti, jövõ héten két FIS-verseny következik, majd a magyar bajnokságon indul el.

•     EredmĂ©nyek (a nemzetközi szövetsĂ©g honlapja alapján):

1. Andrea Fischbacher (osztrák) 1:34.00 perc
2. Anna Fenninger (osztrák) 1:34.15
3. Tina Maze (szlovén) 1:34.47
4. Elisabeth Görgl (osztrák) 1:34.49
5. MiklĂłs Edit 1:34.82

A szakági vk állása 8 futam után (még 1 van hátra): 1. Maria Höfl-Riesch (német) 504 pont, 2. Fenninger 424, 3. Tina Weirather (liechtensteini) 400,...26. Miklós Edit 80

Az összetett vk állása 25 futam után (még 7 van hátra): 1. Höfl-Riesch 1108 pont, 2. Fenninger 951, 3. Weirather 943,...59. Miklós Edit 80

Hozz�sz�l�sok Kedves Olvas�! Jelentkezzen be �s akkor hozz�sz�lhat a t�m�hoz!

Webradio.hu - Szegedi, orsz�gos �s sport h�rek a nap 24 �r�j�ban!:Hírek arrow Hírközpont

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.