Pick-Szeged országos szereplése
Férfi kézilabda MK - Elõdöntõs a Tatabánya, kikapott a Pick Szeged
A Pick Szeged vereséget szenvedett Csurgón, ezzel 28 mérkõzés óta tartó veretlensége szakadt meg.
Férfi kézilabda NB I - Könnyedén gyõzött otthon a Pick
Pick Szeged - Tatabánya bajnoki férfi kézilabda mérkõzés élõben!
Férfi kézilabda NB I - Pick siker Gyöngyösön
Férfi kézilabda NB I - A hajrában harcolta ki a gyõzelmet a Szeged
Pick Szeged - PLER Budapest kézilabda mérkõzés élõben!41-20 (23-6)
14:41
Ukrán válság - Az oroszok hajók elsüllyesztésével foglyul ejtették az ukrán flotta egy részét
14:40
Ukrán válság - Orosz lap: Viktor Janukovicsot állítólag infarktussal kórházban kezelik
14:38
Versenyuszoda épül Gödöllõn
14:36
Ukrán válság - Magyar katona vezeti az EBESZ katonai megfigyelõit
13:44
Diszkótragédia - Fenntartotta a korábbi jogerõs ítéletet a Kúria a West Balkán-ügyben
Szeged
Szegedi hĂ­rek
Bõrgyógyászati távkonzultációs rendszert fejlesztettek Szegeden
Pingvinfiókák születtek a Szegedi Vadasparkban
Választás 2014 – Bajnai: áprilisban hosszĂş távra eldõl, az ország merre halad tovább
Image
A címvédõ MKB Veszprém 33-23-ra nyert a vendég Pick Szeged ellen a férfi kézilabda NB I döntõjének elsõ felvonásán.
  Hozzászólások Nyomtat E-mail PDF
(MTI) - A címvédõ MKB Veszprém 33-23-ra nyert a vendég Pick Szeged ellen a férfi kézilabda NB I döntõjének elsõ felvonásán. Az egyik csapat második sikeréig tartó párharc kedden folytatódik a Tisza-partiak otthonában.

Az elsõ félidõben egy rövid szakaszt leszámítva fej fej mellett haladt a két csapat, majd a második félidõ elején "robbantott" a házigazda, és végül könnyedén gyõzött.
  •     Döntõ, 1. mĂ©rkõzĂ©s:
MKB Veszprém-Pick Szeged 33-23 (16-15)

Az egyik csapat második gyõzelméig tartó párharc állása: 1-0 a Veszprém javára.

A hazaiaktól Alilovic, a riválistól Vadkerti hiányzott, de várhatóan majd a következõ, keddi összecsapáson már ott lehetnek. A meccsen eleinte a kapus Alilovicot nélkülözõ veszprémiek minden találatára érkezett válasz, majd Fazekas védéseivel és Terzic találataival negyedóra elteltével 8-5 lett az állás. Ekkor idõt kértek a - csapatkapitány Vadkerti Attila nélkül felálló - szegediek, akiknek jót tett a pihenõ, mert ezt követõen megkezdték a felzárkózást. A címvédõ nem támadott elég hatékonyan, a vendégeknek pedig a 29. percben sikerült egyenlíteniük. A szünetre azonban a Veszprém mehetett egygólos elõnnyel Nagy László bombája után.

A második félidõ elején 17-16-nál egy kimaradt szegedi ziccer elegendõ volt a Veszprémnek, hogy lendületbe jöjjön, és pillanatok alatt idõkérésre kényszerült a Pick. Azonban mint kiderült, ez már nem volt elég a hazai lendület megtörésére: fokozatosan nõtt az MKB elõnye, s a 47. percben már 29-19 volt az állás. A meccs ekkorra eldõlt, s a hajrában mindkét gárda a cseresorát szerepeltette. A Veszprém-Szeged döntõk során most fordult elõ hatodik alkalommal, hogy a házigazda minimum kétszámjegyû különbséggel diadalmaskodott. A második összecsapás kedden lesz 19 órakor Szegeden. Ha szükséges, a harmadik találkozót május 26-án Veszprémben rendezik 12.45-kor.