Pick-Szeged nemzetközi szereplése
Pick Szeged - Tatran Presov EHF-Kupa kézilabda mérkõzés élõben!
ImageKövesse Ön is a Pick Szeged - Tatran Presov EHF-Kupa kézilabda mérkõzés élõben!
Férfi kézilabda EHF Kupa - Továbbra is hibátlan a Pick
Férfi kézilabda EHF Kupa - Másodszor is nyert a Szeged, gyõzött a Csurgó
Férfi kézilabda EHF Kupa - Egygólos gyõzelemmel kezdett a Szeged
Férfi kézilabda EHF Kupa - Középdöntõs a Pick Szeged
Pick Szeged - Benfica EHF-kupa mérkõzés: 31-25 (14-10)
Pick-kézilabda
Pick-Szeged országos szereplése
Pick Szeged - PLER Budapest kézilabda mérkõzés élõben!41-20 (23-6)
14:41
Ukrán válság - Az oroszok hajók elsüllyesztésével foglyul ejtették az ukrán flotta egy részét
14:40
Ukrán válság - Orosz lap: Viktor Janukovicsot állítólag infarktussal kórházban kezelik
14:38
Versenyuszoda épül Gödöllõn
14:36
Ukrán válság - Magyar katona vezeti az EBESZ katonai megfigyelõit
13:44
Diszkótragédia - Fenntartotta a korábbi jogerõs ítéletet a Kúria a West Balkán-ügyben
  Hozzászólások Nyomtat E-mail PDF
(MTI) - Egygólos (26-25) elõnyt szerzett a Pick Szeged a sorozatban eddig százszázalékos lengyel Kielce ellen a férfi kézilabda Bajnokok Ligája nyolcaddöntõjének elsõ, vasárnapi mérkõzésén.

A találkozó jelentõs részében szoros volt az állás, az 54. percben azonban már 26-22-re vezetett Skaliczki László vezetõedzõ együttese. A hajrában aztán már nem voltak képesek betalálni a Tisza-partiak, miközben a vendégek három gólt is lõttek. Az izgalmasnak ígérkezõ visszavágót jövõ vasárnap 17 órakor rendezik Kielcében.

•     FĂ©rfi BL, nyolcaddöntõ, 1. mĂ©rkõzĂ©s:

Pick Szeged-Kielce (lengyel) 26-25 (15-14)

gĂłl: Prodanovic 6, Vadkerti 5, Larholm 4/2, Pribanic 4, Sulc 2, Ancsin 2, Blazevic 1, Balogh 1, Zubai 1, illetve Stojkovic 4/4, Tomczak 4, Olafsson 3, Buntic 3, Bielecki 2, Lijewski 2, Jachlewski 2, Jurecki 2, Tkaczyk 2, Zorman 1

A nyolcaddöntõs csapatok közül a Szeged jutott tovább a legkevesebb ponttal (6), míg a Kielce a 24-es csoportkörben egyedül volt százszázalékos, így egyértelmûen a párharc esélyesének számít. A vendégeket szépszámú szurkolósereg kísérte el.

Kapkodva kezdett mindkét együttes, több lehetõség is kimaradt. Aztán beindultak az átlövõk, és felváltva estek a találatok. A 10. percben tört meg a ritmus, Vadkerti indulásával 5-3 lett az állás, ám pillanatok alatt egyenlített a rivális. Prodanovic dupláját követõen idõt kértek a lengyelek.

Változatlanul jól "pörgött" a Tisza-parti alakulat, de amikor 9-7-nél emberelõnybe került, Larholm büntetõt rontott, Czinát pedig kiküldték. Mindkét oldal egyre többet cserélt, a Kielce pedig megkezdte a felzárkózást. A 23. percben 11-11 lett az állás, ekkor Skaliczki idõt kért. A folytatásban sikerült megint létszámfölénybe kerülniük a hazaiaknak, 13-11-re elléptek, ám a kiegészülõ vendégek még a szünet elõtt egyenlítettek. A csereként beállt Balogh gólja zárta a félidõt. A fordulást követõen felváltva potyogtak a gólok, mígnem Tomczak vezérletével 18-18-ra módosult az állás, ám a lélektanilag fontos vezetést nem sikerült megszereznie a Kielcének, amely két gyorsan bekapott gól után idõt kért.

Visszajött a pályára a szegedi kezdõsor, Mikler pedig egyre hatékonyabban védett, nyolc percig nem kapott gólt. A Kielce aztán a kétperces emberhátrányát 2-1-re megnyerte, Larholm pedig megint hétméterest rontott. Ezután jött egy újabb szegedi emberelõny, amely során már jobban összpontosított a hazai gárda (24-21).

Vadkerti extázisban játszott, labdákat szerzett, gólokat lõtt, a vállán vitte a csapatát. Ebben a kritikus szakaszban, emberhátrányban,  26-22-es hazai vezetésnél idõt kértek a kielceiek, akik sérülés miatt elveszítették Lijewskit, igaz, a Szegedbõl pedig Sulc dõlt ki, õ a bokáját fájlalta. A hajrára módosítottak védekezésükön a lengyelek, ez megfogta a hazaiakat, és az 58. percben, 26-24-nél már Skaliczki László próbálta idõkéréssel rendezni a sorokat. Buntic azonban nem kegyelmezett, újabb gólt szerzett, s a Szeged a végén örülhetett, hogy a Kielce nem egyenlített.

•     Skaliczki LászlĂł:

"Gratulálok a csapatomnak, amely nagy harcra kényszerítette a kiváló erõkbõl álló Kielcét. Nem volt véletlen, hogy a lengyelek eddig nem kaptak ki, hosszú a cserepadjuk, minden poszton legalább két remek játékosuk van, és emiatt rengeteg támadási és védekezési variációt képesek bevetni. Ennek lettünk az áldozatai, hiszen a hajrában már csak õk szereztek gólt. Tudjuk, hogy nehéz dolgunk lesz a visszavágón, de szeretnénk összerakni egy olyan brigádot, amely tisztességgel szerepel majd idegenben."