Helyi sport
Férfi vízilabda ob I - A Szeged simán legyõzte a Fradit
A Szeged öt góllal gyõzött a vendég Ferencváros ellen a férfi vízilabda ob I egyetlen keddi összecsapásán.
14:41
Ukrán válság - Az oroszok hajók elsüllyesztésével foglyul ejtették az ukrán flotta egy részét
14:40
Ukrán válság - Orosz lap: Viktor Janukovicsot állítólag infarktussal kórházban kezelik
14:38
Versenyuszoda épül Gödöllõn
14:36
Ukrán válság - Magyar katona vezeti az EBESZ katonai megfigyelõit
13:44
Diszkótragédia - Fenntartotta a korábbi jogerõs ítéletet a Kúria a West Balkán-ügyben
Szeged
Szegedi hírek
Bõrgyógyászati távkonzultációs rendszert fejlesztettek Szegeden
Választás 2014 – Bajnai: áprilisban hosszú távra eldõl, az ország merre halad tovább

Hozzszlsok Nyomtat E-mail PDF
(MTI) - A listavezetõ, házigazda Szeged remek hajrájának köszönhetõen öt góllal legyõzte a legjobb négy közé igyekvõ Debrecent a Vodafone férfi vízilabda ob I 17. fordulójának szombati rangadóján.

Az összecsapás légiós gólokkal indult: elõbb a vendégek részérõl Sasa Misic, a hazaiak oldaláról pedig Aaron Younger vette be a rivális kapuját (1-1). Az olasz válogatottal világbajnok és olimpiai ezüstérmes, édesanyja révén félig magyar Alex Giorgettinek köszönhetõen 2-2-ig tartotta a lépést vendéglátókkal a Debrecen, amelynek foghíjas csapatában több ifjú játékos is helyet kapott.
    A - részben pénzügyi - kényszer szülte változtatások mellett az is nehezítette a hajdúságiak helyzetét, hogy Varga Tamás, a kétszeres olimpiai bajnok csapatkapitány, egyszersmind játékos-edzõ - aki a tréneri posztján a hét közben felfüggesztett Gyöngyösi Andrást szakvezetõként a kispadon helyettesíti - vállsérülése miatt ezúttal nem ugrott medencébe.
    A nyitónegyedben tanúsított helytállás után a második nyolc percben kezdett érvényre jutni a papírforma: a háromszoros olimpiai bajnok center, Molnár Tamás és a válogatottban is alapembernek számító Szivós Márton eredményes büntetõje révén 4-2-re ellépett a Tisza-parti alakulat. A nagyszünet elõtt azonban az ötméteresbõl duplázó szerb center jóvoltából 5-4-re visszazárkózott a Debrecen.
    A harmadik negyed a harmadik Misic-góllal, ennél fogva debreceni egyenlítéssel indult (5-5), majd 6-6 után a hazaiak Török Béla sikeres büntetõjével tudtak elõnyt csiholni a befejezõ negyedre.
    Amelyben aztán érvényesült a szegediek jelenlegi nagyobb tudása: Molnár elõbb ötméteresbõl, majd emberelõnybõl is betalált, 9-6-os vezetéshez segítve a Szegedet, amely végül Szivós akciógóljával és Decker Ádám találatával 11-6-ra diadalmaskodott a vidéki rangadón.

Eredmények, 17. forduló:
A-HÍD Szeged VE - Debreceni VSE 11-6 (2-2, 3-2, 2-2, 4-0)
---------------------------------------------------------
legjobb góldobók: Szivós, Molnár 3-3, illetve Misic 3

FTC Waterpolo-Szentesi VK 7-11 (1-2, 2-2, 3-4, 1-3)
---------------------------------------------------
legjobb góldobók: Francsics 3, illetve Nagy M. 3

korábban:
PVSK-Fûszért - TEVA-Vasas 7-9 (1-2, 1-1, 2-2, 3-4)
--------------------------------------------------
legjobb góldobók: Bóbis 3, illetve Vámos 4

ZF-Eger - Kaposvári VK 15-4 (4-1, 3-0, 3-1, 5-2)
------------------------------------------------
legjobb góldobók: Bundschuh, Kovács G. 3-3, illetve Burburan, Hoppál 2-2

OSC - EKF-EgerFood-Imola 11-8 (2-1, 1-2, 3-3, 5-2)
legjobb góldobók: Benczur, Dávid, Szécsi D., Szõke 2-2, illetve Bánhidy, Zalánki, Keresztes 2-2