Nemzetközi sport
A járvány gazdasági hatásai a világ sportjára
Nem könnyû számszerûsíteni a pandémiás helyzet hatását a világ sportjára, de ha megpróbáljuk, egészen hihetetlen magas számok jönnek ki a veszteség kategóriában.
14:41
Ukrán válság - Az oroszok hajók elsüllyesztésével foglyul ejtették az ukrán flotta egy részét
14:40
Ukrán válság - Orosz lap: Viktor Janukovicsot állítólag infarktussal kórházban kezelik
14:38
Versenyuszoda épül Gödöllõn
14:36
Ukrán válság - Magyar katona vezeti az EBESZ katonai megfigyelõit
13:44
Diszkótragédia - Fenntartotta a korábbi jogerõs ítéletet a Kúria a West Balkán-ügyben

Hozzászólások Nyomtat E-mail PDF
(MTI) - Nagy lépést tett a csoportelsõség felé a Szeged férfi vízilabdacsapata, miután a Bajnokok Ligája csoportselejtezõinek kilencedik fordulójában kilenc góllal legyõzte a Nagyváradot szerda este Hódmezõvásárhelyen.
  •     EredmĂ©ny, Bajnokok Ligája, A csoport, 9. fordulĂł:

A-HÍD Szeged VE - Nagyvárad (romániai) 17-8 (5-4,  2-2, 5-0, 5-2)

A szeged góldobói: Kayes 5, Szivós 4, Somogyi 2, Molnár, Kunac, Kiss Cs.,  Juhász, Török, Younger 1-1

Somogyi Balázs emberelõnyös góljával kezdõdött a mérkõzés a Gyarmati Dezsõ-uszodában. A csongrádi csapat szurkolói váratlan fordulatnak lehettek tanúi: hamarosan kiegyenlített, majd a vezetést is átvette a vendég együttes (1-2).
    A hazaiak légiósa, Joseph Kayes után a háromszoros olimpiai bajnok center, Molnár Tamás is eredményes volt, így visszajött az elõny, de rövidesen megint a román csapat vezetett (3-4). A negyed "gólritmusa" azonban megmaradt, s az elsõ szünetre Aljosa Kunac és Kiss Csaba jóvoltából 5-4-nél vonulhattak el a csapatok.
    A második játékrészben némileg visszavettek a felek a tempóból, s a hálók is ritkábban zörrentek, de 5-5 után Somogyi és a távolról eredményes Szivós Márton révén 7-5-re elhúzott a Szeged. Tovább növelni a különbséget azonban nem sikerült, sõt a Nagyvárad közelebb lopózott közelebb a nagyszünetig (7-6).
    A harmadik nyolc percben megváltozott a játék képe: miközben nem volt érdemi válasz a rivális részérõl, a Szeged pólósai közül Kayes, Juhász Zsolt, Török Béla, Szivós pedig kétszer is a kapuba juttatta a labdát (12-6). Ezzel el is dõlt a mérkõzés, és a kérdés csupán az maradt: mekkora különbséggel gyõz a Szeged. A választ - az egyformán negyedszer is betaláló Kayes és Szivós, majd egy újabb légiós, Aaron Younger után - az ötig jutó új-zélandi Kayes adta meg, beállítva a 17-8-as végeredményt.