Pick-Szeged nemzetközi szereplése
Pick Szeged - Tatran Presov EHF-Kupa kézilabda mérkõzés élõben!
ImageKövesse Ön is a Pick Szeged - Tatran Presov EHF-Kupa kézilabda mérkõzés élõben!
Férfi kézilabda EHF Kupa - Továbbra is hibátlan a Pick
Férfi kézilabda EHF Kupa - Másodszor is nyert a Szeged, gyõzött a Csurgó
Férfi kézilabda EHF Kupa - Egygólos gyõzelemmel kezdett a Szeged
Férfi kézilabda EHF Kupa - Középdöntõs a Pick Szeged
Pick Szeged - Benfica EHF-kupa mérkõzés: 31-25 (14-10)
14:41
Ukrán válság - Az oroszok hajók elsüllyesztésével foglyul ejtették az ukrán flotta egy részét
14:40
Ukrán válság - Orosz lap: Viktor Janukovicsot állítólag infarktussal kórházban kezelik
14:38
Versenyuszoda épül Gödöllõn
14:36
Ukrán válság - Magyar katona vezeti az EBESZ katonai megfigyelõit
13:44
Diszkótragédia - Fenntartotta a korábbi jogerõs ítéletet a Kúria a West Balkán-ügyben
  Hozzászólások Nyomtat E-mail PDF
(MTI) - A továbbjutás szempontjából sorsdöntõ mérkõzésen a Pick Szeged hazai pályán 26-24-re legyõzte szombaton a horvát Croatia Zagrebet a férfi kézilabda Bajnokok Ligája 7. fordulójában.

A sikerrel a Tisza-partiak ugyan megelõzték riválisukat, ám az egymás elleni összevetésben egyetlen góllal a zágrábiak a jobbak.

•     D csoport, 7. fordulĂł:
Pick Szeged-Croatia Zagreb (horvát) 26-24 (16-10)

gĂłl: Sulc 9, Larholm 4, Prodanovic 3, Zubai 2, Ancsin 2, Balogh 2, Blazevic 2, Pribanic 1, Vadkerti 1, illetve Stepancic 6, Mandalinic 5, Mihic 4, J. Valcic 4, Horvat 3, Spiler 1, Sprem 1

A két csapat még a nyitókörben találkozott egymással, szeptember 29-én a horvátok 30-27-re nyertek Zágrábban. A Tisza-partiaknak most legalább ilyen különbséggel kellett nyerniük saját közönségük elõtt, máskülönben minimálisra csökkennek a nyolcaddöntõs remények.

Az egy hete Barcelonában bokasérülést szenvedett Larholm, valamint a hátsérüléssel kezelt Vadkerti és a talpát fájlaló Prodanovic is vállalta a játékot. A találkozót a helyszínen tekintette meg a kedden kezdõdõ szerbiai Európa-bajnokságra készülõ magyar nõi válogatott.

Idegesen kezdett mindkét gárda, az elsõ gól csak a 3. percben született Ancsin révén. A sok hiba megkönnyítette a védelmek és a kapusok dolgát, alig esett találat. A 10. percben elõször vezettek a vendégek (2-3), de ez az állapot nem tartott sokáig. A szegedi átlövõk magukhoz tértek, és amikor elõször volt kétgólos a Tisza-partiak elõnye (15. perc: 6-4), azonnal idõt kért a Croatia. A hazai lendület azonban nem tört meg (8-5 és 10-6), és a vendégek egyre több poszton cseréltek. Mikler Zubai kiállítása alatt is remekelt a kapuban, így a zágrábiaknak nem volt esélyük faragni a hátrányukon, a szünetre féltucat gól lett a különbség.

A második félidõ elején, Kekezovic kiállítása alatt megkezdte a felzárkózást a rivális, és amikor még nagyobb lett a baj - fõleg az elveszített labdák jelentettek gondot - (42. perc: 19-16), Skaliczki László vezetõedzõ idõt kért.

Ettõl nem tért magához a házigazda, sõt 22-20 is lett az állás. Ebben a kritikus szakaszban Sulc vette vállára a csapatot, minden lövése jól sikerült, plusz a becserélt Tatai is két védéssel nyitott. A hajrára a horvátok visszahozták kulcsjátékosaikat, és két perccel a vége elõtt 25-23-ra feljöttek. Skaliczki ismét idõt kért, ám kollegája sem tétlenkedett, amikor Sulc megint villant.

Az utolsó percben Spiler 26-24-re módosította az állást, és a hátralévõ idõben már nem esett újabb találat. A felhõtlen öröm feltétele lett volna, hogy a Szeged legalább három góllal nyerjen, mert a horvát gárdának - a februári BL-folytatásban - könnyebb meccsei lesznek.

A csoport másik szombati meccsén:
Barcelona (spanyol)-Schaffhausen (svájci) 36-25 (19-13)
    Vasárnap:
Dinamo Minszk (fehérorosz)-Füchse Berlin (német) 15.30

Az állás: 1. Barcelona 14 pont/7 mérkõzés, 2. Füchse Berlin 10/6, 3. Dinamo Minszk 7/6, 4. Pick Szeged 4/7, 5. Croatia Zagreb 3/7, 6. Schaffhausen 2/7

Constanta (román)-Sävehof (svéd) 28-23
    Az állás: 1. MKB Veszprém 12 pont/6 mérkõzés, 2. Kiel 8/6, 3. Atlético Madrid 6/6, 4. Celje 4/6 (149-165), 5. Sävehof 4/7 (198-229), 6. Constanta 4/7 (169-200)

A csoportokból az elsõ négy helyezett jut a nyolcaddöntõbe.

Hozz�sz�l�sok Kedves Olvas�! Jelentkezzen be �s akkor hozz�sz�lhat a t�m�hoz!

Webradio.hu - Szegedi, orsz�gos �s sport h�rek a nap 24 �r�j�ban!:Hírek arrow Férfi kézilabda BL - Begyûjtötte a két pontot a Szeged