Helyi sport
Férfi vízilabda ob I - A Szeged simán legyõzte a Fradit
A Szeged öt góllal gyõzött a vendég Ferencváros ellen a férfi vízilabda ob I egyetlen keddi összecsapásán.
14:41
Ukrán válság - Az oroszok hajók elsüllyesztésével foglyul ejtették az ukrán flotta egy részét
14:40
Ukrán válság - Orosz lap: Viktor Janukovicsot állítólag infarktussal kórházban kezelik
14:38
Versenyuszoda épül Gödöllõn
14:36
Ukrán válság - Magyar katona vezeti az EBESZ katonai megfigyelõit
13:44
Diszkótragédia - Fenntartotta a korábbi jogerõs ítéletet a Kúria a West Balkán-ügyben

Hozzszlsok Nyomtat E-mail PDF
(MTI) - A címvédõ Szeged szerezte meg a 2012-es férfi vízilabda Theodora Magyar Kupát, miután a vasárnapi döntõben hosszabbítás után egy góllal legyõzte a Szolnokot a Komjádi uszodában.
  •     Eredmény, döntõ:

A-HÍD Szeged VE - Szolnoki Dózsa-KÖZGÉP  9-8 (2-1, 3-3, 1-2, 1-1 -  1-1, 1-0) - hosszabbítás után

góldobók: Molnár 3, Kayes 2, Szivós, Kunac, Decker Á., Török 1-1, illetve Hosnyánszky, Pásztor, Kis G.  2-2,  Gocic, Aleksic 1-1

A szegediek háromszoros olimpiai bajnok centerének, Molnár Tamásnak a góljával kezdõdött az összecsapás, amelynek a folytatásában viszont hosszú perceken át egyik oldalon sem sikerült senkinek bevennie a kaput, részben a hálóõrök és a védelem, részben a hatástalan támadójáték miatt. A nyitó negyed hajrájában aztán megtört a jég: az egyszeres ötkarikás aranyérmes Hosnyánszky Norbert büntetõbõl egyenlített, majd a túloldalon az új-zélandi légiós Joseph Kayes húzta a kapuba a labdát kettõs szegedi emberelõnynél (2-1).

A második negyed nyitányaként a hat az öt elleni játékban megint Kayes volt a befejezõ ember, de jött a válasz is az egyszeres olimpiai bajnok center, Kis Gábor távoli bombája révén (3-2). Molnár a posztjához "illõ" gólt lõtt, Hosnyánszky viszont alkalmi centerként jeleskedett (4-3). Szivós Márton ötméteresbõl duplázta meg újfent a csongrádiak elõnyét, ám a szolnoki Pásztor Mátyás még a nagyszünet elõtt fórból közelebb hozta együttesét (5-4).

A világbajnok horvát légiós, Aljosa Kunac emberelõnyös találata nyomán 6-4-rõl indulhatott neki a második félidõnek a Szeged, erre Pásztor kapufás lökettel válaszolt, majd kevéssel az utolsó szünet elõtt a szolnokiak kaptak délszláv segítséget, amennyiben a vb- és Eb-aranyérmes szerb Zivko Gocic távoli pattintása kifogott az amúgy remekül védõ Baksa Lászlón (6-6).

A befejezõ nyolc perc fele lepergett, amikor - a meccsen elõször - átvette a vezetést a Szolnok, mégpedig Kis G. parádés centerezése eredményeképpen (6-7). Az egál testvérpárbaj nyomán állt vissza, amikor is Decker Ádám bevette öccse, Attila kapuját (7-7), jöhetett a hosszabbítás.

Amelynek elsõ három percében az Európa-bajnok szerb Milan Aleksic büntetõbõl juttatta 8-7-es elõnyhöz a Szolnokot, ugyancsak ötméteresbõl egyenlített Molnár (8-8). A második három percben a doppingvétségét követõ eltiltásból visszatért Török Béla kapufás gólt lõtt (9-8), ami kupagyõzelmet, így címvédést is ért egyszersmind.