Országos sport
Sárgában úszott a hódmezõvásárhelyi uszoda
Sárgában úszott a hódmezõvásárhelyi uszoda: a Jövõ Bajnokai program elsõ negyedévét záró régiós verseny csaknem száz résztvevõje pompázott a 2021-es vb színvilágát idézõ egyenszerelésben. ...
14:41
Ukrán válság - Az oroszok hajók elsüllyesztésével foglyul ejtették az ukrán flotta egy részét
14:40
Ukrán válság - Orosz lap: Viktor Janukovicsot állítólag infarktussal kórházban kezelik
14:38
Versenyuszoda épül Gödöllõn
14:36
Ukrán válság - Magyar katona vezeti az EBESZ katonai megfigyelõit
13:44
Diszkótragédia - Fenntartotta a korábbi jogerõs ítéletet a Kúria a West Balkán-ügyben
Szeged
Szegedi hírek
Színházi világnapi programok Szegeden
Választás 2014 – Bajnai: áprilisban hosszú távra eldõl, az ország merre halad tovább

Hozzszlsok Nyomtat E-mail PDF
(MTI) - A dobogóra vágyó Debrecen hazai medencében egy góllal kikapott a legutóbb bajnoki bronzérmes Szegedtõl a férfi vízilabda Vodafone ob I szombat esti összecsapásán.

A címvédõ Vasas magabiztosan, de a vártnál kisebb különbséggel diadalmaskodott a Pécs felett a Komjádi uszodában.

Debreceni VSE - A-HID Szeged VE 9-10 (2-1, 4-2, 1-4, 2-3)
---------------------------------------------------------
legjobb góldobók: Varga T. 3, illetve Szivós 3

A szombati, negyedik fordulós program rangadóján, amelyen az új idényre egyformán jelentõsen megerõsödött csapatok találkoztak 800 nézõ elõtt a Debreceni Sportuszodában, egy perc elteltével az új szezonra a Honvédból a csongrádiakhoz igazolt Szivós Márton a vendégeket juttatta vezetéshez, ám az elsõ negyed közepén már a hazaiaknál volt az elõny (2-1).
    Mi több, az eddigi három fordulót hibátlanul letudó hazaiak a nagyszünetre 6-3-ra elhúztak, többek között a két akciógólt is szerzõ olasz világbajnok - édesanyja révén félig magyar - Alex Giorgettinek köszönhetõen. A bajnoki címre is esélyes, eddig szintén veretlen Tisza-partiak csupa emberelõnyös góllal azonban fokozatosan feljöttek a harmadik játékrészben, olyannyira, hogy az Európa-bajnok Kiss Csaba duplázásával a negyed közepén egyenlítettek (6-6).
    A nemzetközileg is eredményes két gárda - a Debrecen az Eurokupa negyeddöntõjében érdekelt, a Szeged pedig a Bajnokok Ligája 16 csapatos fõtábláján szerepel - 7-7-es állásnál vágott neki az utolsó nyolc percnek, amelyben a csapatkapitány, a kétszeres olimpiai bajnok Varga Tamás sikeres ötméteresével "tért vissza" a hazai elõny (8-7). Ugyanõ késõbb megúszásból volt eredményes, a "szokásos" emberfórokból azonban két ízben is egyenlítettek a vendégek (8-8, 9-9), sõt - amikor 14-edszer játszhattak létszámfölényben szemben a hazaiak 9-es mutatójával - újfent betaláltak, s miután erre már nem érkezett válasz, gyõzött a Szeged 10-9-re.