Pick-Szeged nemzetközi szereplése
Pick Szeged - Tatran Presov EHF-Kupa kézilabda mérkõzés élõben!
ImageKövesse Ön is a Pick Szeged - Tatran Presov EHF-Kupa kézilabda mérkõzés élõben!
Férfi kézilabda EHF Kupa - Továbbra is hibátlan a Pick
Férfi kézilabda EHF Kupa - Másodszor is nyert a Szeged, gyõzött a Csurgó
Férfi kézilabda EHF Kupa - Egygólos gyõzelemmel kezdett a Szeged
Férfi kézilabda EHF Kupa - Középdöntõs a Pick Szeged
Pick Szeged - Benfica EHF-kupa mérkõzés: 31-25 (14-10)
14:41
Ukrán válság - Az oroszok hajók elsüllyesztésével foglyul ejtették az ukrán flotta egy részét
14:40
Ukrán válság - Orosz lap: Viktor Janukovicsot állítólag infarktussal kórházban kezelik
14:38
Versenyuszoda épül Gödöllõn
14:36
Ukrán válság - Magyar katona vezeti az EBESZ katonai megfigyelõit
13:44
Diszkótragédia - Fenntartotta a korábbi jogerõs ítéletet a Kúria a West Balkán-ügyben
Szeged
Szegedi hírek
Pingvinfiókák születtek a Szegedi Vadasparkban
Választás 2014 – Bajnai: áprilisban hosszú távra eldõl, az ország merre halad tovább
  Hozzszlsok Nyomtat E-mail PDF
(MTI) - Drámai mérkõzésen, közvetlenül a lefújás elõtt dobott góllal nyert 30-29-re a Pick Szeged a vendég svájci Schaffhausen ellen a férfi kézilabda Bajnokok Ligája második fordulójában, szombaton.

•     Velux férfi BL, 2. forduló:
    D csoport:

Pick Szeged-Schaffhausen (svájci) 30-29 (12-14)

gól: Sulc 11, Blazevic 4, Zubai 4, Larholm 4, Prodanovic 3, Ancsin 1, Pribanic 1, Balogh 1, Kekezovic 1, illetve Pendic 5, Dissinger 5, Stojanovic 5, Starczan 4, Tominec 3, Göpert 2, Mamic 2, Ursic 2, Jurca 1

Büntetõbõl elért gólokkal kezdõdött a fontos összecsapás, utána azonban mindkét oldalon sok volt a hiba, és alig esett gól (10. p: 1-2). Prodanovic kiállítása alatt 2-4 lett az állás, Skaliczki László vezetõedzõ pedig idõt kért. A vendégek kapusa, a korábban a Dunaferrnél is megfordult Vaskevicius még egy rövid ideig jól állta a rohamokat, 3-6-ot követõen azonban szép lassan elkezdett feljönni a Szeged, és a 21. percben egyenlített (8-8). Fordítani ugyanakkor már nem sikerült, így jöttek a cserék. Tatai védéssel mutatkozott be, ám a szünetig hátralévõ idõben megint inkább kollégája remekelt - a litván légiós három hétméterest is megfogott - és ez schaffhauseni elõnyt ért.

A folytatásban gyorsan emberelõnybe került a Tisza-parti gárda, amelynek sikerült egyenlítenie a remek napot kifogó Sulc révén. Ettõl kezdve felváltva vezettek a csapatok, ám amíg a Pick sok hibával tartotta a döntetlen körüli állást, addig a svájciak szinte minden kínálkozó gólszerzési alkalmat kihasználtak.

Negyedórával a vége elõtt a Szegednek változatlanul "futnia  kellett az eredmény után", mivel Vaskevicius újabb két büntetõt hárított. Az 53. percben aztán megtört a jég, újból vezetett a Szeged, amely azonban kettõs emberhátrányba került. A francia bírókettõs ezekben a kritikus pillanatokban több ítéletével is borzolta a kedélyeket, sorra jöttek a kiállítások mindkét oldalon.

A záró perc elején egyenlített a vendéggárda, Skaliczki pedig idõt kért az utolsó támadás elõtt. Emberelõnyt is sikerült kicsikarnia a hazaiaknak, majd Vadkerti a bal szélrõl jól játszott középre, a berepülõ Prodanovic pedig nem hibázott, így megszerezte a gyõzelmet a Szeged.

A magyar együttes jövõ vasárnap az elõzõ idényben negyedik német Füchse Berlint fogadja. A másik magyar BL-induló, az MKB Veszprém már szerdán letudta 2. fordulós csatáját, 37-27-re nyert Bukarestben, a román Constanta ideiglenes otthonában, és ezzel vezeti a csoportját.

a csoport másik szombati mérkõzésén:
Barcelona (spanyol)-Füchse Berlin (német) 34-23 (15-10)
    csütörtökön játszották:
Dinamo Minszk (fehérorosz)-Croatia Zagreb (horvát) 27-27 (14-11)
    Az állás: 1. Barcelona 4 pont, 2. Zagreb 3, 3. Szeged 2 (57-59), 4. Berlin 2 (52-59), 5. Minszk 1, 6. Schaffhausen 0

B csoport:
Celje (szlovén)-Atlético Madrid (spanyol) 22-28 (15-13)
    Vasárnap:
THW Kiel (német)-Sävehof (svéd) 16:45 ó
    szerdán játszották:
Constanta (román) - MKB Veszprém 27-37 (12-19)
    A Veszprém legközelebb október 14-én lép pályára az elõzõ idényben finalista spanyol Atlético Madrid otthonában.

Az állás: 1. Veszprém 4 pont/2 mérkõzés, 2. Kiel 2/1 (32-27), 3. Sävehof 2/1 (35-31), 4. Madrid 2/2 (55-54), 5. Constanta 0/2 (58-72), 6. Celje 0/2 (44-60)

A csoportokból az elsõ négy helyezett jut a nyolcaddöntõbe.

Hozz�sz�l�sok Kedves Olvas�! Jelentkezzen be �s akkor hozz�sz�lhat a t�m�hoz!

Webradio.hu - Szegedi, orsz�gos �s sport h�rek a nap 24 �r�j�ban!:Hírek arrow Férfi kézilabda BL - A lefújás elõtt dobott góllal nyert a Szeged

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.