Nemzetközi sport
A járvány gazdasági hatásai a világ sportjára
Nem könnyû számszerûsíteni a pandémiás helyzet hatását a világ sportjára, de ha megpróbáljuk, egészen hihetetlen magas számok jönnek ki a veszteség kategóriában.
14:41
Ukrán válság - Az oroszok hajók elsüllyesztésével foglyul ejtették az ukrán flotta egy részét
14:40
Ukrán válság - Orosz lap: Viktor Janukovicsot állítólag infarktussal kórházban kezelik
14:38
Versenyuszoda épül Gödöllõn
14:36
Ukrán válság - Magyar katona vezeti az EBESZ katonai megfigyelõit
13:44
Diszkótragédia - Fenntartotta a korábbi jogerõs ítéletet a Kúria a West Balkán-ügyben
Szeged
Szegedi hĂ­rek
Bõrgyógyászati távkonzultációs rendszert fejlesztettek Szegeden
Színházi világnapi programok Szegeden
Választás 2014 – Bajnai: áprilisban hosszĂş távra eldõl, az ország merre halad tovább

Hozzászólások Nyomtat E-mail PDF
(MTI) - A Szeged férfi vízilabdacsapata Hódmezõvásárhelyen 10-7-re kikapott a horvát Mladost Zagreb együttesétõl a Bajnokok Ligája negyeddöntõjének szerdai visszavágóján, így kettõs vereséggel búcsúzott a sorozattól.
  •     FĂ©rfi Bajnokok Ligája, negyeddöntõ, visszavágĂł:

A-Híd Szeged Beton VE - Mladost Zagreb (horvát) 7-10 (2-3, 2-0, 2-3, 1-4)
null
A magyar csapat gólszerzõi: Kayes 3, Varga P. 2, Török, Hegedûs

Továbbjutott: a Mladost Zagreb, kettõs gyõzelemmel, 18-13-as összesítéssel.

Varga Péter gyorsan vezetéshez juttatta a szegedi csapatot, ezt követõen mindkét oldalon több helyzet is kimaradt. A vendégek ötméteresbõl egyenlítettek, magyar részrõl Somogyi azonban elhibázta a büntetõt. A horvátok ezután Letica bombagóljával átvették a vezetést, de Kayes húzásból egyenlített. Amikor már mindenki azt hitte, hogy vége a negyednek, jött Vukicvevic gólja.

A második felvonás magyar szemszögbõl egy kivédekezett emberhátránnyal, valamint Török akciógóljával kezdõdött. Mindeközben Baksa a kapuban parádézott, ugyanakkor a támadógépezet döcögött, ráadásul Török a második magyar ötméterest is elhibázta. A gólcsendet végül a szegedi Kayes törte meg, így Vincze Balázs tanítványai minimális vezetéssel kezdhették a harmadik negyedet.

Emberelõnyben Vukcevic egyenlített ismét, majd Udovicic már a vezetést is megszerezte a horvátoknak, s ekkor összesítésben már három gól volt a Szeged hátránya. Ennek ellenére nem adta fel a magyar alakulat, s elõbb Hegedûs az általa kiharcolt kiállítást váltotta gólra, Varga találata pedig visszahozta a párharcba a magyar csapatot. A lendületbe jött Szeged aztán újabb nagy esélyt kapott, a harmadik ötméteres azonban ugyanúgy kimaradt mint a korábbiak, ezúttal ugyanis Juhász hibázott. A horvátok ezt ki is használták, s Radu gyönyörû centergóllal egalizált.

A zárófelvonás Radu újabb találatával indult, ezzel rendkívül nehéz helyzetbe került a Szeged, de ekkor még Kayes szinte azonnal egyenlített. Röviddel késõbb aztán Udovicic tulajdonképpen eldöntötte a meccset a félpályáról szerzett, demoralizáló góljával, mely után a Szeged szétesett, s a vége 7-10 lett.

A legjobb nyolc között még egy magyar csapat érdekelt, a Vasas 20:30 órától a Komjádi uszodában fogadja a Jug Dubrovnik együttesét. A párharc elsõ felvonását 12-8-ra nyerték a horvátok.