A szentesi Horváth Mihály Gimnázium drámatagozatának diákjai a Thealter fesztivál ideje alatt többször is bemutatják az Elsõ Magyar Garantáltan Pártsemleges PolitikuskĂ©pzõ Artistaiskola Vizsgacirkusza cĂmĂ» elõadást. A darab kerettörtĂ©nete a politikuskĂ©pzõ diákjainak tananyagárĂłl Ă©s a zárĂłvizsgárĂłl szĂłl, amit többször megszakĂtanak kisebb bohĂłzatszerĂ» betĂ©tek.

A poĂ©nok forrása igen szĂ©les: a nyelven kĂvĂĽl az aktuálpolitika vagy az internetes videĂłk is megidĂ©zõdnek az elõadás során. A zenĂ©vel Ă©s tánccal fĂ»szerezett darab a közĂ©leti paletta minden rĂ©sztvevõjĂ©t kifigurázza, a szĂ©lsõsĂ©gesektõl a jobb illetve a bal oldalon állĂłkon át a liberálisabb gondolkodásĂşakig. A pártsemlegessĂ©gnek megfelelõen mindenki kap hideget Ă©s meleget, Ă©s a diákok olyan meggyõzõen adják elõ a szerepeket, hogy a nĂ©zõk csak a nevetĂ©s után jönnek rá, hogy tulajdonkĂ©ppen sĂrni kellene azon, hogy Magyarországon tĂ©nyleg ilyen ma a politikai „kultĂşra".

SzintĂ©n többször Ă©s több helyszĂnen láthatĂłk az AndaxĂnház KörvonalkorrekciĂł cĂmĂ» produkciĂłi. A negyedĂłrás elõadásokhoz a táncosok a koreográfustĂłl csak nĂ©hány instrukciĂłt kaptak, ami mellett szabad terĂĽk nyĂlik az improvizáciĂłra. Ennek ellenĂ©re a táncosok igazi profihoz hĂven nem csak a zenĂ©re, hanem egymásra is figyelni tudnak, Ăgy a vĂ©geredmĂ©ny igen egysĂ©ges lett.
CsĂĽtörtök este Menszátor HĂ©resz Attila a RĂ©gi Hungáriában adta elõ a Jászai cĂmĂ» monodrámát, ami Jászai Mari Ărásain alapul. Az elõadás során a legendás szĂnĂ©sznõrõl egy igen emberi portrĂ©t kapunk, melyben az emberi gyengesĂ©gek mint a hiĂşság Ă©s a gõg Ă©ppĂşgy megmutatkoznak, mint az állandĂł megfelelni vágyás. IrĂłnia („RĂłlam ne nevezzenek el teret!") Ă©s pszicholĂłgiai mĂ©lysĂ©g egyszerre van jelen a darabban, mely során Menszátor HĂ©resz Attila is hol kilĂ©p, hol visszalĂ©p Jászai Mari „bõrĂ©be". Az elõadás a Quimby Mari cĂmĂ» számával Ă©r vĂ©get, Ăgy a nĂ©zõkben mĂ©g egyszer tudatosulhat, hogy amit láttak, az (noha valĂłságon alapul) fikciĂł, Jászai Mari szemĂ©lyisĂ©gĂ©nek utĂłlagos Ă©rtelmezĂ©se.
Hozzászólások Kedves Olvasó! Jelentkezzen be és akkor hozzászólhat a témához!