Szeged
Szegedi hírek
Bõrgyógyászati távkonzultációs rendszert fejlesztettek Szegeden
Pingvinfiókák születtek a Szegedi Vadasparkban
Választás 2014 – Bajnai: áprilisban hosszú távra eldõl, az ország merre halad tovább
Elfogadták szegedi önkormányzat 2014-es költségvetését
FIGYELEM! MENETREND MÓDOSÍTÁS!
sport sport
Légfegyveres Eb - Miskolczi Julianna aranyérmes légpuskában, Sike bronzérmes futócélban - FRISSÍTET
MTI   2014 March 05, Wednesday

(MTI) - Miskolczi Julianna aranyérmet nyert nõi légpuskában, míg Sike József - a csapat gyõzelme után - bronzérmes lett a férfi futócéllövõk 30+30-as számában a moszkvai légfegyveres Európa-bajnokság szerdai zárónapján.
  Hozzszlsok Nyomtat E-mail PDF

Miskolczi már az alapversenyben is kiválóan célzott, s 416,2 körös eredménnyel a hetedik helyen zárt, így a nyolcas döntõben folytathatta szereplését.
    A tavaly bevezetett új rendszerû fináléban tiszta lappal kezdett minden versenyzõ, s a nyolcadik, a tizedik, a 12., a 14., a 16. és a 18. sorozat után is kiesett egy-egy lövõ. A komáromi puskás a döntõ elejétõl remekül lõtt, hamar az élre állt, s elõnyét fokozatosan növelte riválisaival szemben. Aztán a 16. lövés után biztossá vált a dobogós helye, de ekkor már szinte a nyakában érezhette az aranyérmet is, mivel négy körrel vezetett a harmadik szerb Ivana Maksimovic elõtt, s hárommal elõzte meg a második helyen álló, szintén szerb Andrea Arsovicot. Ekkora elõnyt csak akkor veszíthetett volna el, ha nagyokat hibázik az utolsó négy körben, ám Miskolczi ezúttal kicsit sem hibázott, s egészen parádés, 209,5 körös eredménnyel nyert.
    A 30 éves sportlövõ finálés teljesítményének színvonalát jól érzékelteti, hogy kedden a férfi gyõztes, az ukrán Aleh Carkov 208,6 körrel szerzett aranyérmet.
    Miskolczi Julianna pályafutása eddigi legnagyobb sikerét aratta Moszkvában, s 1993 óta õ az elsõ magyar, aki a nõi puskások 10 méteres olimpiai számában Európa-bajnokságot nyert. Akkor Fórián Éva gyõzött.
    Ugyanebben a versenyben Biatovszki Mira a 19., Szijj Katinka pedig az 54. helyen végzett, a magyar csapat pedig a nyolcadik pozícióban zárt.
    Az olimpia mûsorán nem szereplõ futócél 30+30-as száma is nagy magyar sikerrel zárult, miután a Sike József, Tasi Tamás, Boros László összeállítású csapat 1734 körös új világcsúccsal gyõzött. Egyéniben Boros hetedik lett, ám Sike és Tasi - elsõ és második helyen - bejutott az éremmérkõzésekbe. Ott elõbbit a lengyel Lukasz Czapla gyõzte le 6:4-re, míg Tasit az ukrán Vladiszlav Prjanisnyisnyikov 7:5-re. A harmadik helyért rendezett mérkõzést aztán Sike nyerte 6:3-ra, így bronzérmet nyert.
    A nõi puskások mellett a férfi pisztolyosok olimpiai számát is megrendezték szerdán, itt az egyetlen magyar induló, Tátrai Miklós a 23. lett.
    A magyar válogatott négy arany- és két bronzéremmel zárta az Európa-bajnokságot. Korábban a 16 éves Major Veronika a junior lányok mindkét futócéllövõ versenyét megnyerte, míg a felnõtt férfi futócéllövõ-csapat hétfõn harmadik lett a 40 vegyes számban.